کد خبر: ۲۷۹۲۸۸
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان

«غلامحسین کرباسچی» روز دوشنبه در حساب توییتری خود با انتقاد از مصوبه شورای عالی سیاست‌گذاری جبهه اصلاح طلبان درباره واگذاری انتخاب لیست اصلاح‌طلبان به بدنه اجتماعی این جناح؛ نوشت: «بدنه اجتماعی اصلاحات از پایین به بالا شکل می‌گیرد، نه از بالا به پایین! چه کسی حق دارد بدنه اجتماعی اصلاحات را انتخاب کند؟ آنان باید ما را انتخاب کنند یا ما آنان را؟

وی ادامه داد: ‌آن چه انتخابات را معنادار می‌کند و به مردم رغبت رای دادن می‌بخشد، نتیجه رای دادن است و نه مناسک آن. شکل‌گرایی و مناسک‌گرایی سیاسی چه برای حکومت چه برای اصلاحات بیراهه است. به فکر کارآمدی اصلاحات باشیم.

دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی نوشت: بگویید در مجلس یازدهم چه می‌کنید تا مردم درباره رای دادن و ندادن به شما تصمیم بگیرند. برای مردم اهمیتی ندارد که چگونه نامزد شده‌اید، مهم این است که چه می‌کنید.

شامگاه یکشنبه شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان، در بیست و دومین نشست خود کلیات طرح سرا (سامانه رأی سنجی اصلاح طلبان) را تصویب کرد. بر اساس توضیحات شورا این طرح گام جدید شورای عالی سیاست گذاری اصلاح‌طلبان به سمت انتخاب دموکراتیک‌تر، شفاف‌تر و کارآتر نامزدهای جبهه‌ اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس است.

این شیوه‌ شفاف و دموکراتیک انتخاب نامزدها در سده‌ گذشته در احزاب و جریان‌های سیاسی ده‌ها کشور جهان آزموده و پرورده شده است، فساد سیاسی و نقش لابی‌های ناسالم در برآمدن نامزدها را می‌کاهد، به شکل‌گیری فضای انتخاباتی و افزایش مشارکت و استفاده از فرصت انتخابات برای آگاهی‌افزایی کمک می‌کند، به شناسایی و برآمدن نامزدهای شایسته‌ و معرفی چهره‌های توانا و جدید به جامعه می‌انجامد، اقتضای دموکراتیزسیون در سطح احزاب و جریان‌های سیاسی است و ارتباط میان یک جریان سیاسی با بدنه‌ اعضا و حامیانش را تقویت می‌کند و مشارکت اعضای یک جریان سیاسی را به نحوی معنادار در فرآیند انتخاب نامزدها جلب می‌کند.

نام:
ایمیل:
* نظر: