کد خبر: ۲۸۰۳۴۶
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: رئیس‌جمهور نظری برای ایجاد تحول و حل مسائل مهم حوزه مالیاتی اعمال کرده که راستی‌آزمایی سازمان مالیاتی با دقت رصد و انجام شود.
محمد نهاوندیان، معاون اقتصادی رئیس جمهور ظهر امروز در جمع‌بندی کارگروه امور مالیاتی شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی کردستان اظهار داشت: رئیس‌جمهور طرحی برای ایجاد تحول و حل مسائل مهم حوزه مالیاتی اعمال کرده که راستی‌آزمایی سازمان مالیاتی با دقت رصد و انجام شود.

وی افزود: هیئت حل اختلاف مالیاتی باید هیئت منصفه داشته و سازمان مالیاتی نیز قانون را بپذیرد.

معاون اقتصادی رئیس جمهور ضرورت نگاه توسعه‌ای به استان کردستان را بسیار مهم خواند و افزود: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهور این امر با قوت و استحکام بیشتری ادامه پیدا کند

تنها 2 درصد از اعتبارات کشور به کردستان اختصاص می‌یابد

بهمن مرادنیا، استاندار کردستان نیز با تاکید بر ضروت حل مشکلات مردم اظهار داشت: گرچه 2 درصد اعتبارات کشور به استان کردستان اختصاص می‌یابد اما این استان توسعه نیافته و نیازمند توجه ویژه‌تری است.

وی گفت: مقایسه استان کردستان با شهرهای بزرگ همچون تهران معنایی ندارد چراکه ارزش افزوده و حساب‌های اکثر شرکت‌های بزرگ کشور، در تهران است.

استاندار کردستان خاطرنشان کرد: به‌دلیل نبود کارخانجات و شرکت‌های تولیدی در استان بیشتر خریدها از تهران و شهرهای دیگر صورت گرفته و ارزش افزوده‌ای که به کردستان تعلق می‌گیرد، بسیار اندک است.

مرادنیا با تاکید بر اینکه مصوبات مجلس درباره مالیات نیازمند اصلاح قانون است، یادآور شد: ما با پرداخت مالیات مخالف نیستیم اما انتظار می‌رود در دریافت مالیات از فعالان اقتصادی شهرستان بانه و مریوان تجدید نظری شود.

فاروق کیخسروی، نماینده اتاق بازرگانی سنندج نیز در این جلسه اظهار داشت : اقلیم کردستان بازار بسیار مناسبی برای حضور فعالان و صادرات کالاهای ایرانی است چراکه ترکیه به عنوان یک برند گذشته، اکنون در تحریم است.

وی افزود: اکنون با تحریم کالاهای تُرک، موقعیت خوبی برای توسعه صادرات کشور و استان کردستان به عراق و جبران خلاء‌ها در اقلیم کردستان فراهم شده است.

نماینده اتاق بازرگانی سنندج خاطرنشان کرد: متأسفانه در 11 سال گذشته نمایشگاهی در اقلیم کردستان توسط استان برگزار نشده که امیدوارم مسئولان زمینه‌های لازم این کار را برای فعالان اقتصادی فراهم کنند.

کیخسروی با تاکید بر اینکه بخش خصوصی و بخش دولتی از فرار مالیاتی جلوگیری کنند، خاطرنشان کرد: براساس تصمیمات کارگروه مالیاتی و فرایند بازرسی؛ فرایند مالیاتی از طریق هئیت منصفه حل و فصل و فرایند مالیاتی و رسیدگی به امور مالیاتی در محیطی شفاف انجام می‌شود.

منبع:تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر: