کد خبر: ۲۸۲۲۲۳
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
سخنگوی قوه‌قضائیه در نشست خبری خود در پاسخ به سوالی درباره بازداشت یکی از بدهکاران کلان بانکی گفت: در بانک اقتصاد نوین یکی از بدهکاران عمده را بازداشت کردیم و رقم بدهی وی به بانک سه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بود که بعد از بازداشت، ۲۵۰۰ میلیارد تومان را تسویه کرد و مقدماتی آماده شده که به‌ زودی باقی مانده بدهی این فرد به نظام بانکی پرداخت شود.
 سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سوالی درباره تخلفات سایت دیوار که در این سایت تبلیغات و خرید و فروش مشروبات الکلی انجام می شود و پرونده ای در این خصوص تشکیل و به شورای حل اختلاف ارجاع شده است، گفت: قطعا تبلیغ و ترویج اعمال مجرمانه مانند خرید و فروش مشروبات الکی، اسلحه و مواد مخدر در فضای مجازی ممنوع و وصف مجرمانه دارد.

وی ادامه داد: رسیدگی به این موضوع در صلاحیت دادگاه های کیفری است و در صلاحیت شورای حل اختلاف نیست و اگر پرونده به اشتباه به جای ارجاع به دادسرا به شورای حل اختلاف برود، به مرجع قضایی بازمی‌گردد.

اسماعیلی تصریح کرد: قویا اعلام می کنیم که این قبیل اعمال جرم است چون به امنیت اخلاقی و اجتماعی برمی گردد و سیاست قوه قضائیه برخورد قاطع و بازدارنده است.

سخنگوی قوه قضائیه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اخیرا خبری از بازداشت پسر یکی از مسئولان دولتی سابق منتشر شده است، گفت: اصل خبر را تایید می کنیم. این فرد تنها نیست و چهار نفر دیگر مرتبط با این پرونده بازداشت هستند و کار رسیدگی به این پرونده در دادسرا درحال انجام است.

اسماعیلی اضافه کرد: از بیان جزییات موارد اتهامی معذورم اما به طور کلی اتهام اقتصادی است.

منبع:اقتصادنیوز
نام:
ایمیل:
* نظر: