کد خبر: ۲۸۲۳۷۰
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
از سال ۲۰۱۵ کنفدراسیون فوتبال آسیا در هیات اجرایی خود دستورالعملی اجرایی تصویب کرد که توپ طلا فقط به بازیکنی می‌رسد که در مراسم انتخاب برترین‌ها حاضر باشد.

به گزارش دنیای ورزش تورنتو، این دستورالعمل، اما امسال خیلی ساده نادیده گرفته شد و اگرچه اکرم عفیف بازیکن قطری در مراسم نبود، اما صاحب توپ طلا شد.

اما این تمام ماجرا نیست و شاید تعجب کنید اگر بدانید قانون اهدای توپ طلا تنها یک روز قبل از برگزاری مراسم تغییر می‌کند. چیزی که منجر به توئیت جنجالی مازیار ناظمی می‌شود، شنیدن خبری بوده که احتمالا تاج یا گروه پر تعداد همراهانش به تهران مخابره کردند، اما جلوی رسانه‌ای شدنش را گرفتند تا بیش از این شاهکار‌های فدراسیون فوتبال پنج ستاره ایران و وزارت ورزش نمود پیدا نکند.

ماجرا خیلی ساده اتفاق افتاده است. همان هیات اجرایی که در سال ۲۰۱۵ رای به قانونی داده بود تا برنده توپ طلا باید حتما در مراسم حاضر باشد، به درخواست قطر و با رای لازم، تصویب می‌کند که این قانون ملغی شود و صورت جلسه می‌کنند تا اکرم عفیف بشود ستاره سال فوتبال آسیا.

در سوی مقابل، اما رئیس فدراسیون ایران که می‌گوید نایب رئیس اول آسیاست، نمی‌تواند از حق فوتبال ایران دفاع کند و به همین سادگی توپ طلای بیرانوند هوا می‌شود!
نام:
ایمیل:
* نظر: