کد خبر: ۲۸۲۶۲۸
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
سازمان هواشناسی با اعلام بارش برف و باران ۵ روزه در اکثر مناطق کشور از جمله استان کرمانشاه از ورود ۲ سامانه بارشی طی هفته جاری به کشور خبر داد.
بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی کشور امروز سامانه برای برف و باران آماده باشید بارشی در نیمه غربی کشور فعال است؛ در شمالغرب، غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی بارش باران گاهی رعد و برق پیش بینی شده است.

همچنین در این اطلاعیه آمده است بارش برف در استان‌های چهارمحال و بختیاری، لرستان، جنوب اصفهان، همدان، کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی شدت خواهد داشت.

بر اساس این اخطاریه، فعالیت سامانه بارشی روز شنبه، ۱۶ آذرماه در کرمانشاه حداکثر (۸۰-۴۰میلی متر)، و رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت، بارش برف و کولاک در مناطق سردسیر و کوهستانی را در این استان‌ها تحت تاثیر قرار می‌دهد.

روز دوشنبه سامانه دیگری از جنوب و غرب کشور وارد شده و باعث بارش باران، گاهی رعد و برق در جنوب، جنوب شرق، شرق و بارش پراکنده باران و برف در دامنه‌های زاگرس مرکزی در نواری غربی کشور می‌شود.

روز سه شنبه با گسترش فعالیت این سامانه به غرب، جنوب غرب و جنوب کشور بارش در نیمه جنوبی تشدید می‌شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی در کرمانشاه، بارش شدت بیشتری دارد.

روز چهارشنبه به تدریج از فعالیت این سامانه بارشی در نیمه غربی کاسته شده و در کل نیمه شرقی کشور بارش باران، گاهی رعد و برق پیش بینی می‌شود، این سامانه اوایل چهارشنبه همین هفته(20 آذرماه) از شرق کشور خارج می‌شود ودوباره از بعدازظهر پنجشنبه سامانه بارشی جدید غرب و جنوب غرب را فرا خواهد گرفت.

منبع:ایلنا
نام:
ایمیل:
* نظر: