کد خبر: ۲۸۵۷۱۸
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تیرگی زیر چشم‌ها یک وضعیتی است که در حالت عادی معضل خاصی برای سلامتی ندارد اما ممکن است همیشه بزرگتر از سن واقعی‌تان به چشم دیگران بیایید.

سیاهی و تیرگی زیر چشم ها ها یک وضعیتی است که در حالت عادی معضل خاصی برای سلامتی ندارد اما ممکن است همیشه بزرگتر از سن واقعی تان به چشم دیگران بیایید. پوست زیر چشم بنا بر دلایلی در معرض سیاهی قرار می گیرد اما در صورتی که علاقه دارید این تیرگی را نابود کنید بهتر است روش های خانگی و ساده را جدی بگیرید.

کمبود خواب

یکی از مهم ترین علت های اصلی تیرگی زیر چشم ها کمبود خواب است. درصورتی که چشم ها به اندازه کافی استراحت نداشته باشند خون و اکسیژن نمی تواند به اندازه در نواحی زیر چشم ها جریان داشته باشد در نتیجه باعث ایجاد چین و چروک خواهد شد به همین علت بسیاری از متخصصان طب خواب توصیه زیادی به 8 ساعت استراحت در طول روز دارند.

عوامل ژنتیکی

طبق بسیاری از مطالعات علمی عوامل ژنتیکی تأثیر زیادی در سیاهی دور چشم ها دارند در صورتی که والدین به تیرگی دور چشم ها مبتلا شوند فرزندان آن ها هم در اکثر مواقع دچار خواهند شد در اینگونه موارد بهتر است تحت نظر پزشک برای کاهش تیرگی های دور چشم ها قرار بگیرید.

کم‌آبی بدن

زمانی که بدن انسان خشک باشد رگ های خونی نمی توانند زیر پوست چشم متورم شوند به همین علت باعث تیرگی نواحی زیر چشم ها خواهند شد پس نوشیدن آب به مقدار کافی را در برنامه روزانه خود قدار دهید.

آفتاب

اشعه ماوراءبنفش در نور خورشید باعث تحت تأثیر قرار دادن رنگدانه ملانین در زیر پوست مخصوصاً ایجاد تحت سیاهی و تیرگی زیر چشم ها خواهند شد. حتما به یاد داشته باشید که مصرف الکل، قلیان و دخانیات هم تأثیر زیادی در تیرگی دور چشم ها دارند پس برای گاهش تیرگی دور چشم ها به هیچ عنوان از دخانیات استفاده نکنید.

راهکاری اساسی در جهت کاهش تیرگی زیر چشم‌ها

نتیجه محققان و دانشمندان نشان داده اسن که در صورت از بین بردن تیرگی زیر چشم ها بهتر است شب‌ها سر خود را بالاتر از دیگر قسمت‌های بدن قرار داد چرا که بالا بودن سر درهنگام خواب از تجمع مایع بافتی زیرچشم، پف کردن و ایجاد حلقه تیره زیر آن جلوگیری خواهد کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
نام:
ایمیل:
* نظر: