کد خبر: ۲۸۵۹۶۲
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
حکم دادگاه رسیدگی به شکایت ابرو گوندش خواننده ترکیه‌ای از سرنگیل و آککایا صادر شد.

دادگاه حکم برائت سرن سرنگیل مجری تلویزیون و دنیز آککایا مدل لباس را از اتهام تحقیر و توهین به ابرو گوندش را صادر کرد. محکمه مذکور در حکم نهایی خود بیان کرده است که عناصر جرم مورد شناسایی واقع نشده است.

شکایت عجیب همسر رضا ضراب

ابرو گوندش به خاطر ادعای ملاقات مخفی‌اش با اوفوک جیلان فوتبال توسط سرن سرنگیل و دنیز آککایا در یک برنامه تلویزیونی، از این دو به جرم توهین و اختلال در حریم زندگی شخصی‌اش شکایت کرده بود.

به موجب شکایت گوندش، سرنگیل و آککایا به خاطر توهین به واسطه یک اثر صوتی، نوشتاری و یا تصویری و ایجاد اختلال در زندگی شخصی، می‌توانستند از دو سال و ۳ ماه تا ۸ سال به زندان محکوم شوند.

آککایا در دادگاه با بیان اینکه در برنامه تلویزیونی بریده‌های روزنامه‌ها را با مردم به اشتراک می‌گذاریم گفت: ما قصد نداشتیم که به شخصیت ابرو گوندش صدمه عمدی بزنیم و حتی من شخصا او را تقدیر کرده و به کنسرت‌هایش می‌روم. از این رو تقاضای برائت از دادگاه دارم.

همچنین سرن سرنگیل، متهم دیگر نیز در دادگاه بیان کرد: ما در برنامه تلوزیونی صرفا خبری که در روزنامه‌ها منتشر شده بود را بررسی کردیم و قطعا با کاری ما کردیم زندگی شخصی گوندش به خطر نیافتاده است. از این رو من اتهامات را قبول نکرده و تقاضای برائت دارم.

اوفوک جیلان، فوتبالیست که به عنوان شاهد در دادگاه حضور یافته بود نیز گفت: ادعا‌های دنیز آککایا و سرن سرنگیل در برنامه تلویزیونی کاملا بی‌بنا و غیرواقعی است. عکس‌هایی که در برنامه مذکور از من و خانم ابرو گوندش منتشر شده، مربوط به سال ۲۰۱۵ و یکی از کنسرت‌های ایشان است.

دادگاه در پایان حکم برائت سرنگیل و آککایا را صادر کرد. در این حکم اعلام شده است که عناصر جرم‌های مورد ادعا در رویداد مورد اشاره وجود نداشته است. همچنین دادگاه رویداد مورد اشاره را در چارچوب آزادی رسانه دانست و به خاطر آنکه این برنامه در چارچوب نقد مانده است، حکم برائت دو متهم را صادر کرد.

منبع:رکنا

نام:
ایمیل:
* نظر: