کد خبر: ۲۸۶۱۶۸
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تارنمای «دیلی بیست» سه‌شنبه گزارش داد: وزارت خارجه آمریکا محدودیت ملاقات دیپلمات‌های این کشور با گروهک‌های معاند ضد ایرانی را لغو کرده است.
تارنمای بلومبرگ هفته گذشته نوشته بود که مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا به دیپلمات‌های این کشور دستور داده تا هر گونه تماس با معاندان نظام جمهوری اسلامی شامل منافقین و پنج گروهک دیگر محدود شود.

این دستورالعمل سه‌شنبه ۱۷ دی به همه نمایندگی‌های دیپلماتیک آمریکا در سراسر جهان ارسال شده بود.
سازمان منافقین که پیشتر در فهرست سازمان‌های تروریستی آمریکا قرار داشت، برای سخنرانی «جان بولتون» مشاور امنیت ملی پیشین آمریکا، مبالغی را به وی پرداخت می‌کرد.

«رودی جولیانی» وکیل شخصی دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا نیز با این گروهک معاند ارتباطات نزدیکی دارد.

دیلی بیست گزارش داد: در یادداشتی که شنبه به دیپلمات‌های آمریکایی فرستاده شده، دستور پیشین لغو و آمده است: دفاتر نمایندگی باید از فرصت ملاقات با اعضای جامعه ایرانی خارج‌نشین استفاده کرده و از آنها کسب اطلاع کنند.

گزارش دیلی بیست حاکی است: این یادداشت در ادامه می‌گوید که دیپلمات‌های آمریکایی باید به مناسبت «آیین‌های فرهنگی ایرانی» میزبان اعضای جامعه خارج‌نشین باشند؛ اما در عین حال خاطر نشان می‌کند که «همه اهداف و منافع گروه‌های اپوزیسیون ایرانی با اولویت‌های سیاستگذاری آمریکا همسو نیست.»

دولت ترامپ از زمان آغاز به کار در ژانویه ۲۰۱۷ رویکرد تروریستی آمریکا علیه ایران را شدت بخشیده است.

دولت وی با خروج از برجام و بازگرداندن تحریم‌ها، تروریسم اقتصادی علیه مردم ایران را در دستور کار قرار داد.

ترامپ همچنین با دستور به پنتاگون، سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق را به همراه هشت نفر دیگر بامداد جمعه ۱۳ دی در مسیر فرودگاه بغداد ترور کرده و به شهادت رساند.

منبع:ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: