کد خبر: ۲۸۶۳۱۸
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
اگر متوجه شدید که کوچکترین مشکل موجود در سفر، همسفر شما را عصبی می‌کنید بد نیست بدانید که افتضاح ترین مسافرت عمرتان را پیش رو دارید.
بسیاری از ما ترجیح می‌دهیم که سفرهای دسته جمعی را با خانواده یا دوستان خود تجربه کنیم. اما گاهی بعد از مسافرت می‌بینیم که انتظارات ما از یک سفر ایده آل برآورده نشده است و از مسافرت خود خشنود و راضی نیستیم. فکر می‌کنید چرا چنین اتفاقی می‌افتد؟ به طور معمول در چنین شرایطی، ویژگی یا مشخصه ای در یکی از همسفران ما وجود داشته که موجب نا رضایتی ما از سفر شده است. البته گاه ما نسبت به این ویژگی ها آگاه هستیم و گاه در سفر متوجه برخی از آنها می‌شویم اما همین ویژگی ممکن است سبب شود تا ما دیگر آن فرد را برای همراهی در سفر انتخاب نکنیم.

با همه اینها در مواردی نیز این امکان برای ما وجود ندارد که نسبت به اخلاق و رفتار همسفران خود از قبل شناخت پیدا کنیم. مثلاً زمانی که ما با تورهای مسافرتی سفر می‌کنیم، هیچ شناختی از همسفران خود نداریم اما اگر تنها کمی به رفتار آنها دقت کنیم ممکن است متوجه مشخصه هایی شویم که به ما بگویند باید این سفر را با این فرد ادامه دهیم یا بهتر است به تنهایی مسافرت خود را به پایان برسانیم. برای آشنایی بیشتر با برخی از این مشخصه ها تنها کافی است با قاصدک 24 در ادامه مطلب ” با کسانی که این ۵ ویژگی را دارند، سفر نکنید” همراه باشید.

عصبی ها بدترین همسفران شما هستند
اگر متوجه شدید که کوچکترین مشکل موجود در سفر، همسفر شما را عصبی می‌کنید بد نیست بدانید که افتضاح ترین مسافرت عمرتان را پیش رو دارید. عصبی ها نسبت به نیش حشرات، تای اضافه پتوی هتل و حتی صدای نه خراشیده پیجر فرودگاه مشهد هم واکنش نشان می‌دهند و انقدر این موضوعات آنها را عصبی می‌کند که خواه ناخواه شما نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرید. به همین جهت اگر در افراد خانواده خود شخصی را سراغ دارید که زود از کوره در می‌رود و یا در توری که برای سفر رزرو کرده اید در کنار کسی نشسته اید که مدام آمپرش جابجا شده و نسبت به هر موضوعی واکنش نشان می‌دهد، بهتر است از ادامه سفر با این افراد منصرف شوید و هر چه سریعتر همسفر خود را عوض کنید.

افرادی که رژیم غذایی خاصی دارند، نمی‌توانند همسفران مناسبی باشند
اگر شما گوشت خوار باشید و کسی را برای سفر انتخاب کرده باشید که رژیم گیاهخواری دارد، مطمئناً در دردسر می‌افتید. فراموش نکنید سفر کردن با افرادی که دارای رژیم غذایی خاصی هستند و از قضا این رژیم با غذاهایی که شما به طور معمول در طی روز مصرف می‌کنید متفاوت است، سخت و تا حدودی طاقت فرسا است. چرا که در این سفر شما می‌بایست مدام همسفرتان را برای پیدا کردن یک وعده غذای مناسب همراهی کنید که با این کار عملاً زمان زیادی را از دست داده و فرصتی برای لذت بردن از مسافرتتان پیدا نمی‌کنید. جدا از این، بسیاری از وسایل نقلیه، غذاهای خاص را در منوی خود عرضه نمی‌کنند مثلاً با خرید یک بلیط قطار فدک یا رجا یا ... نمی‌توانید از مهماندار تقاضا کنید که یک پرس غذای مخصوص گیاهخواران را برای شما سرو کند و این موضوع باعث می‌شود تا در تمامی مراحل سفر خود درگیر نوع غذای همسفرتان باشید.

اعتیاد به اینترنت؛ دیگر ویژگی همسفران بد
فرقی نمی‌کند یک بلیط هواپیما را برای سفر خود خریداری کرده اید یا قرار است با قطار سفر کنید چون اگر کسی را برای سفر انتخاب کرده اید که به شبکه های اجتماعی و فضای اینترنت معتاد است، در هر صورت بدجور به دردسر افتاده اید. در سفر با معتادان اینترنت، باید مدام به این فکر کنید که همسفر شما قرار است در بازدید بعدی تان از اماکن گردشگری، چند عکس دیگر بگیرد و تمامی آنها را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارد. البته اگر شانس بیاورید و تمام این عکس ها به صورت سلفی گرفته شوند، می‌توانیم بگوییم که یک قدم از سایرین جلوتر هستید. اما اگر قرار باشد ساعت ها به عنوان عکاس، منتظر ژست گرفتن طرف مقابلتان باشید تا بلاخره بتوانید عکس دلخواه او را به ثبت برسانید عملاً فرصت تجربه یک سفر خوب را از دست داده اید. البته بد نیست بدانید که این عکس ها تنها به بازدید از اماکن گردشگری نیز خلاصه نخواهند شد و شما حتی در هواپیما، قطار، اتوبوس و تاکسی هم شاهد این صحنه ها خواهید بود!

وسواسی ها می‌توانند شما را کلافه کنند
شما عملاً نمی‌توانید به یک وسواسی پیشنهاد خرید یک بلیط اتوبوس را بدهید. چرا که این افراد با هر وسیله نقلیه ای سفر نمی‌کنند و شاید تنها اگر یک بلیط برای قسمت بیزینس ماهان ایر رزرو کرده باشید، شما را در سفرتان همراهی کنند. البته این همراهی با اصول خاص خود همراه است که قطعاً با برنامه روتین زندگی شما متفاوت است. مثلاً در سفر با وسواسی ها باید به اینکه در همه جا دستکش مخصوص همسفر خود را ببینید، عادت کنید و یا اینکه شاهد تلاش های بسیار او برای نظافت یک صندلی هواپیما با ژل بهداشتی و دستمال های مرطوب باشید و حرفی نزنید. البته می‌توانید امیدوار باشید که این حساسیت ها تنها به وسایل شخصی همسفرتان خلاصه شود و شما سهمی از آن نداشته باشید. وگرنه ممکن است حتی خود شما نیز به هدف بعدی عملیات نظافت او تبدیل شوید. به همین جهت بهتر است دور وسواسی ها را نیز در سفرهای گروهی خط بکشید.

همسفر ازخودراضی، جیب شما را خالی می‌کند
افراد از خودراضی تصور می‌کنند که هیچ چیز ارزانی در زندگی، در خور شان و شخصیت آنها نیست. به همین جهت در سفر با این افراد باید تمام وعده های غذایی خود را در رستوران های لوکس صرف کنید، بهترین و گرانترین هتل ها را برای اقامت انتخاب نمایید و با بهترین ایرلاین ها سفر کنید. بنابراین اگر بودجه محدودی را برای سفر خود در نظر گرفته اید و یا اینکه نمی‌خواهید پول خود را بیخود و بی جهت خرج کنید، بهتر است با کسانی که این ویژگی را دارند، سفر نکنید.
نام:
ایمیل:
* نظر: