کد خبر: ۲۸۷۳۶۵
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
برخی خبرهای غیررسمی حکایت از کشته شدن رئیس میز ایران در سیا دارد
سقوط یک هواپیمای جاسوسی آمریکا در افغانستان در میانه سکوت مرموز خبری کاخ سفید، به شایعات درباره سرنشینان این هواپیما دامن زده است. یکی از چهره هایی که گفته شده ممکن است در این هواپیما بوده و کشته شده باشند، رئیس میز ایران در سازمان سیا است. کسی که گفته می شود پشت پرده تحریم ها و تنش ها در ایران بوده است.

یکی از چهره هایی که گفته شده ممکن است در این هواپیما بوده و کشته شده باشند، رئیس میز ایران در سازمان سیا است. کسی که گفته می شود پشت پرده تحریم ها و تنش ها در ایران بوده است.

مایکل دی آندریا؛ این نام افسر ارشد سرویس جاسوسی ایالات متحده است که همزمان با آغاز به کار ترامپ در کاخ سفید، به ریاست میز ایران در سازمان سیا منصوب شده بود.

این چهره برجسته سرویس اطلاعاتی آمریکا را به‌نام‌هایی چون «شاهزاده تاریکی»، «گرگ» و «آیت‌الله مایک» می‌شناسند. یک افسر متمرکز بر فعالیت گروه‌های تروریستی در خاورمیانه که سال‌هاست پرونده‌های مهمی را در این رابطه در دست داشته است. پرونده‌هایی چون ترور بن‌لادن در پاکستان و یا بمباران القاعده با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین. او به واسطه ازدواج با یک زن مسلمان و اسلام‌آوردن دست‌کم در ظاهر، به «آیت‌الله مایک» هم شناخته می‌شود.

مایکل دی آندریا به‌دلیل تمرکز بر فعالیت‌های تروریست‌ها در غرب آسیا، خود نیز تبدیل به یک تروریست تمام‌عیار شده است. او همان کسی است که نقشه ترور عماد مغنیه را کشید و این عملیات زیر نظر او اجرا شد. وی که در پرونده‌اش، مسئولیت شکنجه و بازجویی از فرماندهان گروه‌های تروریستی به چشم می‌خورد، همچنین سابقه‌ای طولانی در گفت‌وگو، رایزنی، همدستی و همکاری با گروه‌های تروریستی منطقه دارد و شاید همین اشراف او به ناامنی در غرب آسیاست که باعث شده دونالد ترامپ، چنین افسری را به سمت رئیس میز داعش در سیا، منصوب کند.

نکته کمتر گفته شده درباره این افسر اطلاعاتی آن است که کمتر از یک هفته پس از افشای نام وی توسط روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز که انتقادات زیادی را از سوی محافظه‌کاران در این کشور برانگیخت، عملیات تروریستی و حمله به ساختمان مجلس و مرقد امام در تهران به اجرا درآمد.

همین سابقه بحث هایی درباره اینکه ممکن است این چهره پشت پرده عملیات تروریستی علیه سردار سلیمانی بوده باشد را مطرح کرد و حالا اگر شایعات درباره مرگ او در هواپیمای جاسوسی افغاستان صحت داشته باشد، می شود گفت که انتقامی سخت از آمریکا گرفته شده است و ضربه ای به مغز متفکر تروریست های آمریکایی وارد شده که جبرانش برای عملیات در منطقه برای واشنگتن سخت خواهد بود.

نام:
ایمیل:
* نظر: