کد خبر: ۲۹۰۲۱۸
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۴۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
۱۰۴ نماینده منتخب مجلس آینده پیشتر هم بر صندلی های نمایندگی مجلس تکیه زده اند، سیدرضا تقوی قدیمی ترین آنهاست و محمد مهدی مفتح بیشترین تعداد حضور در ادوار مختلف مجلس را در کارنامه پارلمانی اش به ثبت رسانده است.

انتخابات ۲ اسفند تکلیف اکثر کرسی های پارلمان یازدهم را مشخص کرد و انتخابات تنها در ۱۱ حوزه انتخابیه به مرحله دوم کشیده شد. انتخاباتی که حکایت از تغییر حداکثری در ترکیب فعلی مجلس داشت و تنها ۵۶ نماینده فعلی مجلس در بهارستان ماندگار شدند.

بررسی آمار منتشر شده از وضعیت نمایندگان منتخب مجلس یازدهم نشان می‌دهد که از مجموع ۲۷۹ نماینده که در دور اول انتخابات پیروز شدند، ۱۰۴ نفر یا ۳۷ درصد آنها در ادوار گذشته مجلس حضور داشتند. از مجموع این ۱۰۴ نفر، ۵ تن گرایش سیاسی اصلاح‌طلبانه دارند و ۱۰ نفر هم مستقل هستند. 

بررسی اسامی منتخبین مجلس یازدهم نشان می‌دهد که سیدرضا تقوی نماینده اصولگرای تهران با حضور در مجالس دوم، چهارم و پنجم قدیمی‌ترین نماینده حاضر در مجلس یازدهم است و محمدمهدی مفتح نماینده مردم تویسرکان هم که با حضور در مجالس چهارم، پنجم، هفتم، هشتم، نهم و دهم در مجموع ۲۴ سال از عمرِ ۶۳ ساله‌اش را در پارلمان گذرانده با سابقه‌ترین نماینده مجلس آتی محسوب می‌شود و مجلس یازدهم، هفتمین مجلسی است که در آن حضور خواهد داشت.

بعد از او، سیدمحمد موحد نماینده منتخب مردم کهگیلویه و بهمئی و حمیدرضا حاجی‌بابایی نماینده مردم همدان و وزیر دولت احمدی نژاد هر کدام با حضور در ۵ دوره مجالس گذشته در رتبه بعدی با سابقه‌ترین نمایندگان مجلس یازدهم قرار می‌گیرند.

در جدول جزئیات سوابق نمایندگان منتخب مجلس یازدهم که دارای سابقه پارلمانی هستند آمده است؛

ردیف

نماینده منتخب

حوزه انتخابیه

گرایش سیاسی

سابقه پارلمانی /کمیسیون

۱

مسعود پزشکیان

تبریز، آذرشهر و اسکو

اصلاح‌طلب

هشتم، نهم، دهم(کمیسیون بهداشت و درمان)

۲

احمد علیرضا بیگی

تبریز، آذرشهر و اسکو

اصولگرا

دهم(کمیسیون شوراها و امورداخلی)

۳

سید حمزه امینی

هشترود

اصولگرا

دهم (کمیسیون اجتماعی)

۴

الهویردی دهقانی

ورزقان

اصولگرا

نهم (کمیسیون صنایع و معادن)

۵

محمد باقری بنایی

بناب

مستقل

نهم (کمیسیون اقتصادی)

۶

غلامرضا نوری قزلجه

بستان‌آباد

اصولگرا

نهم (کمیسیون کشاورزی)

۷

محمدحسین فرهنگی

تبریز، آذرشهر و اسکو

اصولگرا

هفتم، هشتم، نهم، دهم(کمیسیون صنایع و معادن)

۸

سیدمحمدرضا میرتاج الدینی

تبریز، آذرشهر و اسکو

اصولگرا

هفتم و هشتم(کمیسیون فرهنگی)

۹

علیرضا منادی سفیدان

تبریز، آذرشهر و اسکو

مستقل

هشتم و نهم(کمیسیون برنامه و بودجه)

۱۰

یوسف داودی

سراب

مستقل

دهم (کمیسیون کشاورزی)

۱۱

مهدی عیسی‌زاده

میاندوآب

اصولگرا

هشتم و نهم(کمیسیون اجتماعی)

۱۲

محمد علیپور

ماکو و چالدران

اصولگرا

نهم (کمیسیون اقتصادی)

۱۳

جلال محمودزاده

مهاباد

اصولگرا

هشتم و نهم(کمیسیون کشاورزی)

۱۴

سیدسلمان ذاکر

ارومیه

اصولگرا

هشتم (کمیسیون حقوقی)

۱۵

انورحبیب زاده بوکانی

بوکان

اصولگرا

پنجم و هفتم(کمیسیون امنیت ملی)

۱۶

روح اله حضرت‌پور

ارومیه

اصولگرا

دهم (کمیسیون حقوقی)

۱۷

علی زنجانی حسنلویی

نقده و اشنویه

اصولگرا

هشتم (کمیسیون اجتماعی)

۱۸

ولی اسماعیلی

گرمی

اصولگرا

هشتم(کمیسیون امنیت ملی)

۱۹

صدیف بدری

اردبیل، نیر، نمین و سرعین

اصولگرا

دهم (کمیسیون عمران)

۲۰

سید کاظم موسوی

اردبیل، نیر، نمین و سرعین

اصولگرا

هشتم(کمیسیون آموزش و تحقیقات)

۲۱

عباس مقتدای خوراسگانی

اصفهان

اصولگرا

نهم(کمیسیون آموزش و تحقیقات)

۲۲

سیدناصر موسوی‌لارگانی

فلاورجان

اصولگرا

هشتم، نهم و دهم(کمیسیون اقتصادی)

۲۳

سیدصادق طباطبایی نژاد

اردستان

اصولگرا

دهم (کمیسیون فرهنگی)

۲۴

سیدجواد ساداتی‌نژاد

کاشان

اصولگرا

دهم(کمیسیون آموزش و تحقیقات)

۲۵

حسینعلی حاجی دلیگانی

شاهین شهر، میمه و برخوار

اصولگرا

نهم و دهم(کمیسیون برنامه و بودجه)

۲۶

ابوالفضل ابوترابی

نجف‌آباد

اصولگرا

نهم و دهم(کمیسیون حقوقی)

۲۷

سمیه محمودی

شهرضا

اصولگرا

دهم(کمیسیون اجتماعی)

۲۸

عبدالکریم جمیری

بوشهر،گناوه و دیلم

اصولگرا

نهم (کمیسیون انرژی)

۲۹

موسی احمدی

کنگان،دیر و جم

اصولگرا

نهم (کمیسیون انرژی)

۳۰

مرتضی آقاتهرانی

تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر

اصولگرا

هشتم و نهم(کمیسیون فرهنگی)

۳۱

الیاس نادران

تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر

اصولگرا

هفتم، هشتم، نهم (کمیسیون اقتصادی)

۳۲

سیدمحمود نبویان

تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر

اصولگرا

نهم(کمیسیون آموزش  تحقیقات)

۳۳

بیژن نوباوه وطن

تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر

اصولگرا

هشتم و نهم(کمیسیون فرهنگی)

۳۴

فاطمه رهبر

تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر

اصولگرا

هفتم، هشتم و نهم(کمیسیون‌های اصل نود و فرهنگی)

۳۵

زهره الهیان

تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر

اصولگرا

هشتم(کمیسیون امنیت ملی)

۳۶

سیدرضا تقوی

تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر

اصولگرا

دوم، چهارم و پنجم(کمیسیون فرهنگی)

۳۷

عزت‌اله اکبری تالارپشتی

تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر

اصولگرا

هشتم(کمیسیون صنایع و معادن)

۳۸

فرهاد بشیری

پاکدشت

اصولگرا

هشتم و نهم(کمیسیون آموزش و تحقیقات)

۳۹

حسن نوروزی

رباط‌کریم و بهارستان

اصولگرا

هشتم و دهم(کمیسیون حقوقی)

۴۰

حسین نوش آبادی

ورامین

اصولگرا

ششم و هفتم(کمیسیون عمران)

۴۱

سیداحمد رسولی‌نژاد

دماوند و فیروزکوه

اصلاح‌طلب

چهارم، پنجم و هفتم(کمیسیون فرهنگی)

۴۲

هاجر چنارانی

نیشابور و فیروزه

مستقل

دهم(کمیسیون امنیت ملی)

۴۳

محمدحسین حسین‌زاده بحرینی

مشهد و کلات

اصولگرا

نهم و دهم(کمیسیون اقتصادی)

۴۴

جواد کریمی قدوسی

مشهد و کلات

اصولگرا

هشتم، نهم و دهم(کمیسیون امنیت ملی)

۴۵

نصرالله پژمان‌فر

مشهد و کلات

اصولگرا

نهم و دهم(کمیسیون فرهنگی)

۴۶

امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی

مشهد و کلات

اصولگرا

هشتم، نهم و دهم(کمیسیون بهداشت و درمان)

۴۷

حسن رزمیان مقدم

درگز

اصولگرا

پنجم و هفتم(کمیسیون برنامه و بودجه)

۴۸

جلیل رحیمی جهان‌آبادی

تربت جام،تایباد و باخرز

مستقل

دهم (کمیسیون حقوقی)

۴۹

سید احسان قاضی‌زاده هاشمی

فریمان و سرخس

اصولگرا

دهم (کمیسیون فرهنگی)

۵۰

جلیل مختار

آبادان

اصولگرا

دهم(کمیسیون اجتماعی)

۵۱

‌حبیب آقاجری

بندرماهشهر

اصولگرا

نهم (کمیسیون انرژی)

۵۲

مجید ناصری‌نژاد

شادگان

اصولگرا

هفتم و دهم(کمیسیون انرژی)

۵۳

فریدون حسنوند

اندیمشک

اصولگرا

ششم، هفتم، هشتم و دهم(کمیسیون انرژی)

۵۴

سردار سهراب گیلانی

شوشترو گتوند

اصولگرا

دهم(کمیسیون شوراها و امور داخلی)

۵۵

سید احمد آوایی

دزفول

اصلاح‌طلب

هشتم(کمیسیون امنیت ملی)

۵۶

قاسم ساعدی

دشت آزادگان

اصولگرا

دهم (کمیسیون انرژی)

۵۷

سیدمرتضی خاتمی

ماهنشان

مستقل

دهم (کمیسیون بهداشت و درمان)

۵۸

حبیب‌اله دهمرده

زابل و زهک

اصولگرا

دهم(کمیسیون آموزش و تحقیقات)

۵۹

حسینعلی شهریاری

زاهدان

اصولگرا

هفتم،هشتم،نهم و دهم(کمیسیون بهداشت و درمان)

۶۰

جعفر قادری

شیراز

اصولگرا

هشتم و نهم(کمیسیون برنامه و بودجه)

۶۱

سیدموسی موسوی

لامرد و مهر

اصولگرا

نهم (کمیسیون انرژی)

۶۲

محمدرضا رضایی کوچی

جهرم

اصولگرا

هشتم، نهم و دهم(کمیسیون اقتصادی)

۶۳

رحیم زارع

آباده

اصولگرا

نهم و دهم(کمیسیون اقتصادی)

۶۴

روح اله عباسپور

بویین زهرا و آوج

اصولگرا

نهم(کمیسیون صنایع و معادن)

۶۵

احمد امیرآبادی فراهانی

قم

اصولگرا

نهم و دهم(کمیسیون شوراها و امور داخلی)

۶۶

مجتبی ذوالنوری

قم

اصولگرا

دهم(کمیسیون امنیت ملی)

۶۷

علیرضا زاکانی

قم

اصولگرا

هفتم، هشتم و نهم(کمیسیون شوراها و امور داخلی)

۶۸

سیدمهدی فرشادان

سنندج

مستقل

دهم(کمیسیون برنامه و بودجه)

۶۹

عفت شریعتی کوهبنانی

زرند و کوهبنان

اصولگرا

هشتم(کمیسیون اجتماعی)

۷۰

محمدمهدی زاهدی

کرمان و راور

اصولگرا

نهم و دهم(کمیسیون آموزش و تحقیقات)

۷۱

محمدرضا پورایراهمی داورانی

کرمان و راور

اصولگرا

نهم و دهم(کمیسیون اقتصادی)

۷۲

شهباز حسن‌پور بیگلری

سیرجان و برسیر

اصولگرا

هشتم، نهم و دهم(کمیسیون برنامه و بودجه)

۷۳

موسی غضنفرآبادی

بم، ریگان و فهرج

اصولگرا

هفتم و هشتم(کمیسیون حقوقی)

۷۴

مصطفی‌رضا حسینی‌قطب‌آبادی

شهربابک

اصولگرا

هشتم(کمیسیون صنایع و معادن)

۷۵

سیدجواد حسینی کیا

سنقر

اصولگرا

دهم(کمیسیون صنایع و معادن)

۷۶

عبدالرضا مصری

کرمانشاه

اصولگرا

هشتم، نهم و دهم(کمیسیون‌های برنامه و بودجه و اجتماعی)

۷۷

غلامرضا تاجگردون

گچساران و باشت

اصلاح‌طلب

نهم و دهم(کمیسیون برنامه و بودجه)

۷۸

سیدمحمد موحد

کهگیلویه و بهمئی

اصولگرا

چهارم، پنجم، ششم، هفتم و هشتم(کمیسیون اصل نود)

۷۹

رحمت‌اله نوروزی

علی آبادکتول

اصولگرا

نهم (کمیسیون کشاورزی)

۸۰

غلامعلی کوهساری

رامیان و آزادشهر

مستقل

ششم (کمیسیون انرژی)

۸۱

سیدکاظم دلخوش‌اباتری

صومعه سرا

اصولگرا

هفتم، هشتم و دهم(کمیسیون اقتصادی)

۸۲

جبار کوچکی‌نژاد

رشت

اصولگرا

دهم (کمیسیون‌های برنامه و بودجه و آموزش)

۸۳

سیدعلی آقازاده دافساری

رشت

اصولگرا

هشتم(کمیسیون امنیت ملی)

۸۴

محمد خدابخشی

الیگودرز

اصولگرا

دهم(کمیسیون برنامه و بودجه)

۸۵

عباس گودرزی

بروجرد

اصولگرا

دهم (کمیسیون اجتماعی)

۸۶

علی کریمی فیروزجایی

بابل

اصولگرا

هشتم(کمیسیون آموزش و تحقیقات)

۸۷

کمال علیپور خنکداری

قائمشهر

اصولگرا

نهم (کمیسیون عمران)

۸۸

علی‌اکبر کریمی

اراک

اصولگرا

دهم (کمیسیون اقتصادی)

۸۹

محمدحسن آصفری

اراک

اصولگرا

نهم (کمیسیون امنیت ملی)

۹۰

محمود احمدی بیغش

شازند

اصولگرا

هشتم (کمیسیون امنیت ملی)

۹۱

علیرضا سلیمی

محلات و دلیجان

اصولگرا

هشتم، نهم و دهم(کمیسیون آموزش و تحقیقات)

۹۲

محمد آشوری تازیانی

بندرعباس، قشم و ابوموسی

اصولگرا

هفتم، هشتم، نهم و دهم(کمیسیون شوراها و امورداخلی)

۹۳

منصور آرامی

بندرعباس، قشم و ابوموسی

اصولگرا

نهم (کمیسیون عمران)

۹۴

احمد مرادی

بندرعباس، قشم و ابوموسی

مستقل

دهم (کمیسیون انرژی)

۹۵

احمد جباری

بندرلنگه، بستک و پارسیان

اصولگرا

هشتم و نهم(کمیسیون عمران)

۹۶

حسن لطفی

رزن

اصلاح‌طلب

دهم (کمیسیون اجتماعی)

۹۷

حمیدرضا حاجی بابایی

همدان

اصولگرا

پنجم، ششم، هفتم، هشتم و دهم(کمیسیون برنامه و بودجه)

۹۸

عیسی جعفری

بهار و کبودرآهنگ

اصولگرا

هشتم (کمیسیون کشاورزی)

۹۹

محمدمهدی مفتح

تویسرکان

اصولگرا

چهارم، پنجم، هفتم، هشتم، نهم و دهم(کمیسیون برنامه و بودجه)

۱۰۰

احد آزادی‌خواه

ملایر

اصولگرا

دهم (کمیسیون فرهنگی)

۱۰۱

محمدصالح جوکار

یزد و اشکذر

اصولگرا

نهم (کمیسیون امنیت ملی)

۱۰۲

محمدرضا صباغیان بافقی

مهریز،بافق،ابرکوه و خاتم

مستقل

دهم(کمیسیون شوراها و امور داخلی)

۱۰۳

اسفندیار اختیاری

زرتشتیان

----

هشتم، نهم و دهم(کمیسیون آموزش و تحقیقات)

۱۰۴

روبرت بگلریان

ارامنه جنوب

----

هفتم، هشتم و نهم(کمیسیون اقتصادی)

۲۷۲۱۴

نماینده منتخبحوزه انتخابیهگرایش سیاسیسابقه پارلمانی /کمیسیون
مسعود پزشکیانتبریز، آذرشهر و اسکواصلاح‌طلب

هشتم، نهم، دهم(کمیسیون بهداشت و درمان)

احمد علیرضا بیگیتبریز، آذرشهر و اسکواصولگرا

دهم(کمیسیون شوراها و امورداخلی)

سید حمزه امینیهشتروداصولگرا

دهم (کمیسیون اجتماعی)

الهویردی دهقانیورزقاناصولگرانهم (کمیسیون صنایع و معادن)
محمد باقری بناییبنابمستقلنهم (کمیسیون اقتصادی)
غلامرضا نوری قزلجهبستان‌آباداصولگرانهم (کمیسیون کشاورزی)
محمدحسین فرهنگیتبریز، آذرشهر و اسکواصولگرا

هفتم، هشتم، نهم، دهم(کمیسیون صنایع و معادن)

سیدمحمدرضا میرتاج الدینیتبریز، آذرشهر و اسکواصولگرا

هفتم و هشتم(کمیسیون فرهنگی)

علیرضا منادی سفیدانتبریز، آذرشهر و اسکومستقل

هشتم و نهم(کمیسیون برنامه و بودجه)

یوسف داودیسرابمستقل

دهم (کمیسیون کشاورزی)

مهدی عیسی‌زادهمیاندوآباصولگرا

هشتم و نهم(کمیسیون اجتماعی)

محمد علیپورماکو و چالدراناصولگرانهم (کمیسیون اقتصادی)
جلال محمودزادهمهاباداصولگرا

هشتم و نهم(کمیسیون کشاورزی)

سیدسلمان ذاکرارومیهاصولگراهشتم (کمیسیون حقوقی)
انورحبیب زاده بوکانیبوکاناصولگرا

پنجم و هفتم(کمیسیون امنیت ملی)

روح اله حضرت‌پورارومیهاصولگرادهم (کمیسیون حقوقی)
علی زنجانی حسنلویینقده و اشنویهاصولگراهشتم (کمیسیون اجتماعی)
ولی اسماعیلیگرمیاصولگرا

هشتم(کمیسیون امنیت ملی)

صدیف بدریاردبیل، نیر، نمین و سرعیناصولگرادهم (کمیسیون عمران)
سید کاظم موسویاردبیل، نیر، نمین و سرعیناصولگرا

هشتم(کمیسیون آموزش و تحقیقات)

عباس مقتدای خوراسگانیاصفهاناصولگرا

نهم(کمیسیون آموزش و تحقیقات)

سیدناصر موسوی‌لارگانیفلاورجاناصولگرا

هشتم، نهم و دهم(کمیسیون اقتصادی)

سیدصادق طباطبایی نژاداردستاناصولگرادهم (کمیسیون فرهنگی)
سیدجواد ساداتی‌نژادکاشاناصولگرا

دهم(کمیسیون آموزش و تحقیقات)

حسینعلی حاجی دلیگانیشاهین شهر، میمه و برخواراصولگرا

نهم و دهم(کمیسیون برنامه و بودجه)

ابوالفضل ابوترابینجف‌آباداصولگرا

نهم و دهم(کمیسیون حقوقی)

سمیه محمودیشهرضااصولگرا

دهم(کمیسیون اجتماعی)

عبدالکریم جمیریبوشهر،گناوه و دیلماصولگرانهم (کمیسیون انرژی)
موسی احمدیکنگان،دیر و جماصولگرانهم (کمیسیون انرژی)
مرتضی آقاتهرانیتهران، ری، شمیرانات و اسلامشهراصولگرا

هشتم و نهم(کمیسیون فرهنگی)

الیاس نادرانتهران، ری، شمیرانات و اسلامشهراصولگرا

هفتم، هشتم، نهم (کمیسیون اقتصادی)

سیدمحمود نبویانتهران، ری، شمیرانات و اسلامشهراصولگرا

نهم(کمیسیون آموزش  تحقیقات)

بیژن نوباوه وطنتهران، ری، شمیرانات و اسلامشهراصولگرا

هشتم و نهم(کمیسیون فرهنگی)

فاطمه رهبرتهران، ری، شمیرانات و اسلامشهراصولگرا

هفتم، هشتم و نهم(کمیسیون‌های اصل نود و فرهنگی)

زهره الهیانتهران، ری، شمیرانات و اسلامشهراصولگرا

هشتم(کمیسیون امنیت ملی)

سیدرضا تقویتهران، ری، شمیرانات و اسلامشهراصولگرا

دوم، چهارم و پنجم(کمیسیون فرهنگی)

عزت‌اله اکبری تالارپشتیتهران، ری، شمیرانات و اسلامشهراصولگرا

هشتم(کمیسیون صنایع و معادن)

فرهاد بشیریپاکدشتاصولگرا

هشتم و نهم(کمیسیون آموزش و تحقیقات)

حسن نوروزیرباط‌کریم و بهارستاناصولگرا

هشتم و دهم(کمیسیون حقوقی)

حسین نوش آبادیورامیناصولگرا

ششم و هفتم(کمیسیون عمران)

سیداحمد رسولی‌نژاددماوند و فیروزکوهاصلاح‌طلب

چهارم، پنجم و هفتم(کمیسیون فرهنگی)

هاجر چنارانینیشابور و فیروزهمستقل

دهم(کمیسیون امنیت ملی)

محمدحسین حسین‌زاده بحرینیمشهد و کلاتاصولگرا

نهم و دهم(کمیسیون اقتصادی)

جواد کریمی قدوسیمشهد و کلاتاصولگرا

هشتم، نهم و دهم(کمیسیون امنیت ملی)

نصرالله پژمان‌فرمشهد و کلاتاصولگرا

نهم و دهم(کمیسیون فرهنگی)

امیرحسین قاضی‌زاده هاشمیمشهد و کلاتاصولگرا

هشتم، نهم و دهم(کمیسیون بهداشت و درمان)

حسن رزمیان مقدمدرگزاصولگرا

پنجم و هفتم(کمیسیون برنامه و بودجه)

جلیل رحیمی جهان‌آبادیتربت جام،تایباد و باخرزمستقلدهم (کمیسیون حقوقی)
سید احسان قاضی‌زاده هاشمیفریمان و سرخساصولگرادهم (کمیسیون فرهنگی)
جلیل مختارآباداناصولگرا

دهم(کمیسیون اجتماعی)

‌حبیب آقاجریبندرماهشهراصولگرانهم (کمیسیون انرژی)
مجید ناصری‌نژادشادگاناصولگرا

هفتم و دهم(کمیسیون انرژی)

فریدون حسنونداندیمشکاصولگرا

ششم، هفتم، هشتم و دهم(کمیسیون انرژی)

سردار سهراب گیلانیشوشترو گتونداصولگرا

دهم(کمیسیون شوراها و امور داخلی)

سید احمد آواییدزفولاصلاح‌طلب

هشتم(کمیسیون امنیت ملی)

قاسم ساعدیدشت آزادگاناصولگرادهم (کمیسیون انرژی)
سیدمرتضی خاتمیماهنشانمستقل

دهم (کمیسیون بهداشت و درمان)

حبیب‌اله دهمردهزابل و زهکاصولگرا

دهم(کمیسیون آموزش و تحقیقات)

حسینعلی شهریاریزاهداناصولگرا

هفتم،هشتم،نهم و دهم(کمیسیون بهداشت و درمان)

جعفر قادریشیرازاصولگرا

هشتم و نهم(کمیسیون برنامه و بودجه)

سیدموسی موسویلامرد و مهراصولگرانهم (کمیسیون انرژی)
محمدرضا رضایی کوچیجهرماصولگرا

هشتم، نهم و دهم(کمیسیون اقتصادی)

رحیم زارعآبادهاصولگرا

نهم و دهم(کمیسیون اقتصادی)

روح اله عباسپوربویین زهرا و آوجاصولگرا

نهم(کمیسیون صنایع و معادن)

احمد امیرآبادی فراهانیقماصولگرا

نهم و دهم(کمیسیون شوراها و امور داخلی)

مجتبی ذوالنوریقماصولگرا

دهم(کمیسیون امنیت ملی)

علیرضا زاکانیقماصولگرا

هفتم، هشتم و نهم(کمیسیون شوراها و امور داخلی)

سیدمهدی فرشادانسنندجمستقل

دهم(کمیسیون برنامه و بودجه)

عفت شریعتی کوهبنانیزرند و کوهبناناصولگرا

هشتم(کمیسیون اجتماعی)

محمدمهدی زاهدیکرمان و راوراصولگرا

نهم و دهم(کمیسیون آموزش و تحقیقات)

محمدرضا پورایراهمی داورانیکرمان و راوراصولگرا

نهم و دهم(کمیسیون اقتصادی)

شهباز حسن‌پور بیگلریسیرجان و برسیراصولگرا

هشتم، نهم و دهم(کمیسیون برنامه و بودجه)

موسی غضنفرآبادیبم، ریگان و فهرجاصولگرا

هفتم و هشتم(کمیسیون حقوقی)

مصطفی‌رضا حسینی‌قطب‌آبادیشهربابکاصولگرا

هشتم(کمیسیون صنایع و معادن)

سیدجواد حسینی کیاسنقراصولگرا

دهم(کمیسیون صنایع و معادن)

عبدالرضا مصریکرمانشاهاصولگرا

هشتم، نهم و دهم(کمیسیون‌های برنامه و بودجه و اجتماعی)

غلامرضا تاجگردونگچساران و باشتاصلاح‌طلب

نهم و دهم(کمیسیون برنامه و بودجه)

سیدمحمد موحدکهگیلویه و بهمئیاصولگرا

چهارم، پنجم، ششم، هفتم و هشتم(کمیسیون اصل نود)

رحمت‌اله نوروزیعلی آبادکتولاصولگرانهم (کمیسیون کشاورزی)
غلامعلی کوهساریرامیان و آزادشهرمستقلششم (کمیسیون انرژی)
سیدکاظم دلخوش‌اباتریصومعه سرااصولگرا

هفتم، هشتم و دهم(کمیسیون اقتصادی)

جبار کوچکی‌نژادرشتاصولگرادهم (کمیسیون‌های برنامه و بودجه و آموزش)
سیدعلی آقازاده دافساریرشتاصولگرا

هشتم(کمیسیون امنیت ملی)

محمد خدابخشیالیگودرزاصولگرا

دهم(کمیسیون برنامه و بودجه)

عباس گودرزیبروجرداصولگرادهم (کمیسیون اجتماعی)
علی کریمی فیروزجاییبابلاصولگرا

هشتم(کمیسیون آموزش و تحقیقات)

کمال علیپور خنکداریقائمشهراصولگرانهم (کمیسیون عمران)
علی‌اکبر کریمیاراکاصولگرادهم (کمیسیون اقتصادی)
محمدحسن آصفریاراکاصولگرانهم (کمیسیون امنیت ملی)
محمود احمدی بیغششازنداصولگراهشتم (کمیسیون امنیت ملی)
علیرضا سلیمیمحلات و دلیجاناصولگرا

هشتم، نهم و دهم(کمیسیون آموزش و تحقیقات)

محمد آشوری تازیانیبندرعباس، قشم و ابوموسیاصولگرا

هفتم، هشتم، نهم و دهم(کمیسیون شوراها و امورداخلی)

منصور آرامیبندرعباس، قشم و ابوموسیاصولگرانهم (کمیسیون عمران)
احمد مرادیبندرعباس، قشم و ابوموسیمستقلدهم (کمیسیون انرژی)
احمد جباریبندرلنگه، بستک و پارسیاناصولگرا

هشتم و نهم(کمیسیون عمران)

حسن لطفیرزناصلاح‌طلبدهم (کمیسیون اجتماعی)
حمیدرضا حاجی باباییهمداناصولگرا

پنجم، ششم، هفتم، هشتم و دهم(کمیسیون برنامه و بودجه)

عیسی جعفریبهار و کبودرآهنگاصولگراهشتم (کمیسیون کشاورزی)
محمدمهدی مفتحتویسرکاناصولگرا

چهارم، پنجم، هفتم، هشتم، نهم و دهم(کمیسیون برنامه و بودجه)

احد آزادی‌خواهملایراصولگرادهم (کمیسیون فرهنگی)
محمدصالح جوکاریزد و اشکذراصولگرانهم (کمیسیون امنیت ملی)
محمدرضا صباغیان بافقیمهریز،بافق،ابرکوه و خاتممستقل

دهم(کمیسیون شوراها و امور داخلی)

اسفندیار اختیاریزرتشتیان----

هشتم، نهم و دهم(کمیسیون آموزش و تحقیقات)

روبرت بگلریانارامنه جنوب----

هفتم، هشتم و نهم(کمیسیون اقتصادی)


نام:
ایمیل:
* نظر: