کد خبر: ۲۹۲۶۲۸
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
دولت روسیه جریمه‌های نقدی سنگینی که برای نقض قرنطینه در مورد بیماری کرونا وضع کرده بود را همزمان با شروع طرح انزوای خانگی در مسکو پایتخت روسیه تشدید کرد.
میخاییل میشوستین نخست وزیر روسیه امروز (دوشنبه) در جلسه دولت روسیه اعلام کرد که مجازات افرادی که اصول قرنطینه را در شرایط شیوع بیماری کرونا نقض کرده اند سخت تر خواهد شد.

نخست وزیر روسیه گفت: در زمان حاضر هدف اصلی ما، اقدامات پیشگیرانه بیشتر پیش از رسیدن به اوج گسترش کرونا در روسیه است.

به گفته میشوستین، اگر کسی قرنطینه خانگی را نقض کند و بر اثر این اقدام وی، فرد دیگری بیمار شود یا بر اثر بیماری کرونا فوت کند ۱۵۰ تا ۳۰۰ هزار روبل (از دو هزار تا چهار هزار دلار آمریکا) باید جریمه نقدی بپردازد.

برای مقام‌های دولتی و اشخاص حقوقی این مبلغ تا ۵۰۰ هزار روبل (حدود ۶۳۰۰ دلار) افزایش می‌یابد.

افرادی نیز که اقدامات آنها در شرایط شیوع کرونا، تهدید برای دیگران بوجود می‌آورد ۱۵ هزار تا ۴۰ هزار روبل (از ۲۰۰ دلار تا ۵۵۰ دلار) جریمه می‌شوند.

به گفته نخست وزیر روسیه، اگر اقدامات اشخاص حقوقی منجر به مرگ شخصی شود تا یک میلیون روبل (۱۲ هزار و ۶۰۰ دلار) جریمه خواهند شد.

نخست وزیر روسیه همچنین گفت که در همه مناطق روسیه باید قرنطینه خانگی اجرا شود.

سرگئی سابیانین شهردار مسکو دیروز با توجه به شیوع گسترده کرونا اعلام کرد که از امروز هیچ یک از ساکنان مسکو پایتخت روسیه حق خارج شدن از خانه را ندارند.

وی با اعلام وضعیت انزوای خانگی در پایتخت افزود: این طرح‌ شامل همه در تمامی رده‌های سنی می‌شود.

به گفته وی، ترک منزل تنها در مواردی که درخواست مراقبت‌های پزشکی اورژانس و سایر تهدیدات مستقیم برای زندگی و سلامتی بوجود بیاید، مجاز است.

با این وجود گفته شده است آن دسته از افرادی که مجبور هستند در سر کار حاضر شوند می‌توانند خانه‌ را ترک کنند و افرادی که حیوان خانگی دارند تنها ۱۰۰ متر می‌توانند برای گرداندن حیوان‌ خود از خانه خارج‌ شوند.

در شبانه روز اخیر در روسیه ۳۰۲ مورد بیمار کرونایی در ۳۵ جمهوری و استان این کشور شناسایی شد.

مجموع شمار بیماران کرونایی در روسیه به ۱۸۳۶ نفر در ۷۱ جمهوری و استان رسید که هشت نفر فوت کردند.

بیشترین آمار افراد مبتلا به کرونا در روسیه در مسکو ثبت شده است که ۱۲۲۶ نفر گزارش شده است.

منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: