کد خبر: ۲۹۳۴۸۱
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
«عدنان الزرفی» نخست وزیر مامور تشکیل کابینه عراق، دقایقی پیش از نخست وزیری انصراف داد. گفته می‌شود مصطفی الکاظمی رئیس سرویس اطلاعات این کشور قرار است مأمور تشکیل کابینه شود.
خبرگزاری رسمی عراق در خبری فوری اعلام کرد که امروز (پنج‌شنبه - ۹ آوریل)، عدنان الزرفی سرانجام مجبور به انصراف از ماموریت خود در تشکیل کابینه جدید این کشور شد.

وی که در ۲۷ اسفند در سایه مخالفت شدید اغلب احزاب سیاسی شیعی، طی حکمی از سوی «برهم صالح» رئیس جمهور عراق مامور تشکیل کابینه شد.

الزرفی از رئیس فراکسیون «النصر» به رهبری «حیدر العبادی» (نخست وزیر سابق) در پارلمان عراق است، اما معرفی او از همان لحظهخه نخست با موجی از مخالفت‌های احزاب شیعه و فراکسیون بزرگتر پارلمان عراق و تظاهرات‌کنندگان عراقی همراه شد.

او از زمان مکلف شدن طبق قانون ۳۰ روز مهلت داشت تا کابینه پیشنهادی خود را به پارلمان معرفی کند که با وجود مخالفت گروه‌های اصلی شیعی که اکثریت را در پارلمان تشکیل می‌دهند، موفقیت الزرفی در هاله‌ای از ابهام فرو رفت و بسیاری از کارشناسان، نخست‌وزیری او را از پیش‌شکست خورده می‌دانستند.

شبکه العهد عراق:با انصراف الزرفی از تشکیل دولت جدید عراق، گفته می‌شود مصطفی الکاظمی رئیس سرویس اطلاعات این کشور قرار است مأمور تشکیل کابینه عراق شود.

هم‌اکنون الکاظمی وارد کاخ السلام شد و گفته می‌شود رسما نامزدی او برای نخست‌وزیری و تشکیل کابینه اعلام خواهد شد.

منبع: فارس
نام:
ایمیل:
* نظر: