کد خبر: ۲۹۹۲۷۷
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
قیمت تخم‌مرغ در روز‌های اخیر افزایش قابل‌توجهی داشته است به‌طوری که قیمت آن از ۲۰ تا ۲۲ هزار تومان در هر شانه ۳۰ عددی ساده از ۱۹ تا ۲۲ هزار تومان به ۲۵ تا ۳۰ هزار تومان افزایش یافته است.
ستاد تنظیم بازار اخیراً در جلسه اخیر خود قیمت مصوب هرشانه تخم‌مرغ را ۹۰۰ تومان افزایش داده و از ۱۸ هزار و ۹۰۰ تومان به ۱۹ هزار و ۸۰۰ تومان تغییر داده، اما واقعیت فروش این محصول در بازار امر دیگری است.

تنظیم بازار همچنین نرخ هر شانه تخم‌مرغ درب مرغداری ۹۵۰۰ تومان و قیمت هر شانه تخم‌مرغ یک کیلو و ۸۰۰ گرمی را ۱۹ هزار و ۸۰۰ تومان تعیین کرده است.

عمیق شدن فاصله قیمت تخم‌مرغ در میادین میوه و تره‌بار با بازار باعث روانه شدن تقاضا به این مراکز شده است، اما حجم عرضه آن‌ها پاسخگو نیست.

قیمت تخم‌مرغ در روز‌های اخیر بیش از ۱۰ هزار تومان در هر شانه افزایش یافته این درحالی است که این محصول به‌عنوان ارزان‌ترین محصول پروتئینی سبد اقشار ضعیف جامعه به‌حساب می‌آید.

گفتنی است حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی برخی از الزامات تولید مانند واکسن، دارو و مکمل‌های طیور و همچنین افزایش دستمزد‌ها و تورم جامعه در سال جاری در قیمت تمام‌شده گوشت مرغ نیز تأثیر گذاشته است، اما نباید چشم به‌روی گران‌فروشی‌ها نیز بست.

منبع:تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر: