کد خبر: ۲۹۹۶۳۴
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تعداد مبتلایان به بیماری کووید۱۹ در سراسر جهان به بیش از ۱۰ میلیون و ۷۶۴ هزار نفر رسید و شمار مرگ‌های ناشی از این بیماری همه‌گیر بیش از ۵۱۷ هزار نفر ثبت شد.
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مبتلا به کووید-۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد. دکتر سیما سادات لاری گفت: از ۱۰ تا ۱۱ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۵۴۹ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ در کشور شناسایی و هزار و ۶۲۱ مورد بستری شدند. وی گفت: مجموع بیماران کووید-۱۹ در کشور به ۲۳۰ هزار و ۲۱۱ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران ادامه داد: در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۴۱ بیمار کووید-۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۱۰ هزار و ۹۵۸ نفر رسید. به گفته وی، تاکنون ۱۹۱ هزار و ۴۸۷ نفر از بیماران بهبودیافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. لاری افزود: ۳۰۸۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران گفت: تاکنون یک میلیون و ۶۹۳ هزار و ۲۴۲ آزمایش تشخیص کووید-۱۹ در کشور انجام شده است. لاری گفت: استان‌های خوزستان، کردستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، هرمزگان، بوشهر، خراسان رضوی و کرمانشاه در وضعیت قرمز قرار دارند. وی ادامه داد: استان‌های اصفهان، همدان، زنجان، کرمان، خراسان شمالی و کهگیلویه و بویراحمد در وضعیت هشدار قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران گفت: در استان تهران نیز افزایش قابل توجه موارد ابتلا و بستری گزارش شده است. لاری با بیان اینکه کرونا همچنان واکسن و دارو و درمان اختصاصی ندارد، گفت: اما با رعایت فاصله‌گذاری تا ۱.۵ متر، شست‌وشوی مرتب دست‌ها و استفاده از ماسک می‌توان تا ۹۷ درصد در مقابل این بیماری ایمن شد.

مبتلا شدن بیش از ۵۱ هزار عراقی | آمار مبتلایان در عربستان به بیش از ۱۹۴ هزار نفر رسید
منابع خبری از افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در عراق و عربستان خبر دادند. تسنیم به نقل از خبرگزاری سعودی نوشت: وزارت بهداشت عربستان از ثبت ۳۴۰۲ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت اخیر و افزایش آمار مبتلایان به ۱۹۴ هزار و ۲۲۵ نفر خبر داد. همچنین با جان‌باختن ۴۹ مبتلای دیگر، آمار کل جان‌باختگان به ۱۶۹۸ نفر رسیده است.

وزارت بهداشت عراق هم از ثبت ۲۴۱۵ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا طی ۲۴ ساعت اخیر و افزایش آمار مبتلایان به ۵۱ هزار و ۵۲۴ نفر خبر داد. همچنین طی همین مدت، ۱۰۷ مبتلای دیگر جان باختند تا آمار کل فوتی‌ها به ۲۰۵۰ نفر برسد.

نام:
ایمیل:
* نظر: