کد خبر: ۲۹۹۶۷۹
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
ایسنا نوشت: علی‌اصغر خانی گفت: تمامی مستندات پرونده غلامرضا تاجگردون در کمیسیون تحقیق مجلس بررسی شده است.

علی‌اصغر خانی رئیس کمیسیون تحقیق مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات برخی معترضین به اعتبارنامه منتخب گچساران مبنی بر اینکه مستندات آن‌ها در این کمیسیون مورد بررسی قرار نگرفته، گفت: بعد از ارجاع اعتبارنامه به کمیسیون تحقیق ما ۱۵ روز برای بررسی فرصت داشتیم، به معترضین وقت دادیم با اسناد و مدارک آمدند و وقتی هم به آقای تاجگردون دادیم، ایشان هم حرف‌هایشان را زدند. معترضین هفت بند را مطرح کرده بودند که بررسی شد و آقای تاجگردون هم جواب دادند.

وی افزود: همچنین کمیته چهار نفره با مسئولیت آقای میرتاج‌الدینی نماینده تبریز تشکیل شد و بنا شد بررسی دقیقی صورت گیرد، با دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی و شورای نگهبان جلساتی گذاشته شد و مورد به مورد آنچه معترضین مطرح کرده بودند بررسی شد. نشست‌های خوبی هم داشتیم و دستگاه‌های مختلف با ما همکاری خوبی داشتند. بعد از آن کمیته گزارش خود را ارائه کرد. مجددا موارد بند به بند بررسی شد. نگاه ما هم به اسناد و مدارک بود. البته نمایندگانی با من یا سایر اعضای کمیسیون صحبت کرده بودند و ما حرفمان این بود که ملاک کار ما خارج از بحث‌های حاشیه‌ای و نگاه‌های سیاسی مستندات و مدارک است. یعنی آنچه مستندات و مدارک وجود دارد را به صورت بی‌طرفانه و دقیق بررسی کردیم و این مهم‌ترین ملاک تصمیم‌گیری برای ما بود که البته براساس قانون است و پایه و اساس گزارش ما هم براساس مستندات است.

نماینده مردم شاهرود در مجلس ادامه داد: ما در کمیسیون تحقیق براساس آیین‌نامه ۱۵ روز فرصت داشتیم که گزارش را تکمیل کنیم که وقت کافی گذاشته شد و نظر اعضا هم این بود که این فرصت ۱۵ روزه قابل تمدید نیست. اسناد و مدارک را هم کامل بررسی کردیم. نهایتا کمیسیون تحقیق اقناع شد و به این تصمیم رسید. قطعا اگر غیر این بود آن را اعلام می‌کردیم.

خانی یادآور شد: ما کارشناسان خبره و همچنین افراد حقوقی در کمیسیون تحقیق داشتیم و از افراد لازم هم کمک گرفتیم و وقت گذاشته شد و کمیسیون تحقیق براساس اسناد و مدارک به این نتیجه رسید که اعتبارنامه آقای تاجگردون مورد تأیید است. پیش از ما هم شعبه ۱۲ آن را تأیید کرده بود. البته ما صحبت‌های نمایندگان و مخالفان و موافقان بیرون از مجلس یا مردم گچساران را گوش کردیم اما تصمیم ما براساس اسناد و مدارک اتخاذ شده و قابل دفاع است لذا کمیسیون تحقیق از تصمیم خود دفاع می‌کند. ما تحت تأثیر فشار و جوسازی یا احیانا تحت تأثیر جریانات سیاسی قرار نگرفتیم و خروجی ما براساس اسناد بوده است.

رئیس کمیسیون تحقیق درباره اظهارات نیک بین عضو کمیسیون تحقیق که به نتیجه کار این کمیسیون معترض بوده، یادآور شد: ایشان از همکاران محترم ما هستند، قطعا نظراتی هم داشتند که محترم است اما بحث‌های تخصصی صورت گرفت و نهایتا بعد از جلسات با ارگان‌ها و نهادها جمع‌بندی و موضوع به رأی گذاشته شد و آنچه مهم است رأی اکثریت است. کمیسیون تحقیق هم متقاعد شد که به اعتبارنامه آقای تاجگردون رأی داد.

وی در پایان درباره زمان بررسی این اعتبارنامه در صحن علنی و همچنین اختلاف نظر بر سر اینکه آیا این اعتبارنامه به رأی مجلس گذاشته می‌شود یا نه، گفت: اجازه دهید در این باره هیأت رئیسه تصمیم بگیرد. ما گزارش را در زمان مشخص به هیأت رئیسه ارسال کردیم و طبق آیین‌نامه این اختیار با هیأت رئیسه است.
نام:
ایمیل:
* نظر: