کد خبر: ۲۹۹۹۶۶
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
فرماندار زنجان گفت: از آنجا که شهر زنجان در وضعیت قرمز شیوع بیماری کرونا قرار دارد، برگزاری هر گونه برنامه و مراسم جمعی ممنوع است و هر فعالیتی باید با مجوز مرکز بهداشت باشد.
رضا عسگری افزود: با توجه به شرایطی که در زنجان با آن مواجهیم و شاهد افزایش شمار بیماران کرونایی سرپایی، بستری و فوتی هستیم، تصمیماتی برای مدیریت وضعیت با هدف رعایت جدی‌تر پروتکل‌های بهداشتی گرفته شده است.

وی اظهار داشت: در شرایط کنونی چاره‌ای جز معرفی متخلفان به محاکم قضایی نیست و دستگاه قضایی نیز از همه ظرفیت‌های قانون مجازات اسلامی برای برخورد با متخلفان استفاده خواهد کرد.

عسگری با بیان اینکه در شرایط کنونی هر گونه دعوت به مراسم عروسی یا ترحیم، در واقع دعوت به ابتلای به بیماری است، افزود: در یک مورد مصداقی تست کرونای پیرمردی که در یک مراسم شرکت کرده بوده، مثبت شد و به فاصله چند ساعت پس از بستری، فوت کرد.

وی گفت: بر اساس پایش و بررسی انجام شده، اعضای درجه یک، ۵۳ درصد مبتلایان به کرونا، دچار این بیماری بوده اند و سایر موارد نیز به طور عمده شامل کسانی است که مراسم و تجمع‌هایی از قبیل عروسی، ترحیم و یا مهمانی‌های خانوادگی شرکت کرده اند.

عسگری افزود: در بررسی‌های مصداقی انجام شده، در یک مراسم عروسی تست ۵۰ نفر در یکی از روستا‌های زنجان مثبت بوده است با اینکه قبل از برگزاری مراسم، هشدار‌ها و تذکرات لازم از سوی دهیاری، شورا و بهورز روستا به خانواده صاحب مراسم داده شده بود.

وی ادامه داد: برای این خانواده اعلام جرم شده و لازم است جهت رسیدگی به پرونده، در محاکم قضایی حاضر شوند.

عسگری اظهار داشت: گزارش برگزاری ۲ مجلس ترحیم نیز با وجود اعلام ممنوعیت برگزاری چنین برنامه هایی، واصل شد که برای خانواده‌های برگزار کننده مراسم نیز اعلام جرم شد.

وی ادامه داد: یکی از کارگزاری‌های بورس نیز در شهر زنجان به دلیل فراهم نکردن زمینه لازم برای رعایت فاصله اجتماعی در محل دفتر و عدم افزایش ساعات کاری دفتر، به مرجع قضایی معرفی شد.

عسگری به ضرورت رعایت و اجرای پروتکل‌های بهداشتی در مراکز تجمع مثل باشگاه ها، بانک‌ها و سایر مراکز خدماتی اشاره کرد و گفت: بازرسی‌ها برای نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در زنجان تشدید شده است.

فرماندار زنجان گفت: از آنجا که شهر زنجان در وضعیت قرمز شیوع بیماری کرونا قرار دارد، برگزاری هر گونه برنامه و مراسم جمعی ممنوع است و هر فعالیتی باید با مجوز مرکز بهداشت باشد.

منبع:ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: