کد خبر: ۳۰۰۲۷۴
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
نوجوان ۱۷ ساله‌ای که توسط یک جوان اغفال و پایش به ماجرای پولشویی و شرط‌بندی باز شده بود، به پلیس فتا شکایت کرد.
 به نقل از ایسنا، سرهنگ داوود معظمی گودرزی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ اظهار کرد: مدتی قبل نوجوانی ۱۷ ساله و والدینش با مرجوعه قضایی به پلیس فتا مراجعه کرد و گفت که چند ماه پیش از طریق یکی از دوستانش با فردی آشنا شده‌ که مدعی بود شغل مناسبی برای او دست و پا خواهد کرد تا هم درسش را ادامه دهد و هم نیاز مالی‌اش برطرف شود. در همین راستا نیز این فرد از نوجوان خواسته که چند حساب بانکی در بانک‌های مختلف افتتاح کند و پس از دریافت عابربانک کارت‌ها را در اختیار او  قرار دهد و در ازای آن ماهانه مبلغ ۲۰ میلیون ریال دریافت کند.

وی با بیان اینکه این موضوع موجب تحریک نوجوان و پذیرش پیشنهاد شده بود، گفت: شاکی در ادامه متوجه شده که مبالغی در حسابش جابه‌جا می‌شود و در نهایت فهمیده که این کارت‌ها در سایت‌های شرط‌بندی مورد استفاده قرار گرفته و به همین دلیل هم تصمیم به شکایت گرفته است.

معظمی گودرزی با بیان اینکه با ثبت شکایت تیمی از ماموران پلیس فتای تهران بزرگ رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند، افزود: ماموران در جریان تحقیقات خود هویت و مخفیگاه متهم که حدود ۲۱ سال داشت را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی در عملیاتی او را دستگیر کردند.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ با اشاره به انجام بازجویی از متهم گفت: این فرد در مقر پلیس سعی داشت خود را بی‌اطلاع نشان دهد اما پس از رویارویی با ادله، شواهد و شاکی به ناچار لب به اعتراف باز کرد و گفت که تاکنون اقدام به اجاره عابربانک‌های حدود ۱۰ نفر کرده و با این شیوه سعی داشته است ردی از خود در سایت‌های شرط‌بندی و قمار باقی نگذارد و اصطلاحا پولشویی کند. 

وی با بیان اینکه متهم عمده قربانیان خود را از میان افراد کم‌سن و سال و دارای مشکلات مالی انتخاب کرده بود، ادامه داد: این فرد تاکنون به حدود ۵ میلیارد ریال کلاهبرداری و پولشویی از این طریق اقرار کرده است.

به گفته معظمی گودرزی، برای این فرد پرونده‌ای تشکیل شده و برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شده است، همچنین تحقیقات برای شناسایی مالباختگان در حال انجام است.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در پایان به شهروندان هشدار داد که اولا به هیچ عنوان کارت بانکی و دیگر مدارک هویتی خود را به افراد غیر اجاره ندهند و در صورت مفقودی، موضوع را به‌سرعت به پلیس گزارش کنند. از طرف دیگر فریب سایت‌های شرط‌بندی و قمار را نخورند و از فعالیت در آنها خودداری کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر: