کد خبر: ۳۰۱۹۱۸
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
آخرین آمار کرونا در ایران، ۹ مرداد ۹۹:
سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد: در شبانه‌روز گذشته ۲۲۶ بیمار کوویدـ۱۹ جان خود را از دست دادند که نشان از افزایش شمار جان‌باختگان نسبت به روز گذشته است.
دکتر لاری سخنگوی وزارت بهداشت گفت: از دیروز تا امروز ۹ مرداد ۱۳۹۹ و براساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۶۲۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۵۸۸ نفر از آنها بستری شدند. مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۰۱ هزار و ۵۳۰ نفر رسید.

وی همچنین افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۲۶ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۱۶ هزار و ۵۶۹ نفر رسید.

به گفته لاری، خوشبختانه تاکنون ۲۶۱ هزار و ۲۰۰ نفر از بیماران بهبود یافته‌اند یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و ۴۰۴۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

وی همچنین گفت: تاکنون دو میلیون و ۴۳۱ هزار و ۸۰۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

لاری درباره وضعیت استان‌ها نیز گفت: استان‌های تهران، مازندران، گلستان، فارس، آذربایجان شرقی، اردبیل، اصفهان، البرز، ایلام، خراسان رضوی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، لرستان و هرمزگان در وضعیت قرمز قرار دارند. 

همچنین استان‌های آذربایجان غربی، خوزستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، زنجان، همدان، کهگیلویه و بویراحمد، مرکزی، یزد، گیلان و قم هم در وضعیت هشدار قرار دارند.
نام:
ایمیل:
* نظر: