کد خبر: ۳۰۱۹۱۹
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
دانشمندان مرکز بین‌المللی بیماری‌های عفونی با ترکیب دو داروی رمدسیویر و دیلتیازم توانستند دارویی به مراتب موثرتر از رمدسیویر را ابداع کردند.
دانشمندان در مرکز جهانی بیماری‌های عفونی مستقر در آمریکا دو داروی رمدسیویر و دیلتیازم را با هم ترکیب کردند و مشاهده کردند اثربخشی آن می‌تواند به مراتب بیشتر از داروی رمدسیویر باشد.

با شروع همه گیری ویروس کرونا دانشمندان در تلاشی بی وقفه در حال یافتن دارویی برای درمان کرونا هستند. اخیرا رمدسیویر، داروی بیماران ابولایی، کاندید اصلی برای درمان کرونا است.

پژوهش کنندگان در مرکز تحقیقات بین المللی بیماری‌های عفونی دو داروی رمدسیویر و دیلتیازم را در آزمایشگاه ترکیب کردند و امیدوارند که ترکیب این دو دارو تاثیر زیادی در درمان بیماران مبتلا به کرونا داشته باشد.

رمدسیویر فعالیت ضد ویروسی در برابر ویروس‌های RNA را از جمله ویروس کرونا دارد. دیلتیازم نیز یک داروی ضد فشار خون است که برای درمان آنژین صدری و آریتمی قلبی استفاده می‌شود؛ این دارو می‌تواند به طور طبیعی ایمنی ضد ویروسی ایجاد کند.

دیلتیازم اثر رمدسیویر را افزایش داده و به دوز‌های کمتری از رمدسیویر نیاز است.

این تیم مطالعات خود را در مدل‌های حیوانی ادامه خواهد داد و امیدوار است در صورت تایید نتایج مثبت، زمستان آینده تولید این داروی ترکیبی را شروع کند.

منبع:روزپلاس
نام:
ایمیل:
* نظر: