کد خبر: ۳۰۱۹۴۳
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
روزنامه جهموری اسلامی گفت: اگر تعداد جان‌باختگان روزانه بعد از عزاداري‌هاي محرم به چند صد نفر رسيد، چه کسي پاسخگوي جان‌هاي مردم خواهد بود؟
روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: ديروز رئيس جمهور روحاني بار ديگر بر ضرورت برگزاري مراسم عزاداري محرم تأکيد و تلاش کرد پيامدهاي کرونائي آن را نفي کند. نکته ديگري که در سخنان آقاي رئيس جمهور بود، ابراز تعجب از انتشار اخبار مربوط به جنگل خواري و کوه خواري و وقفي قلمداد کردن هاي بي حساب و کتاب کوه و جنگل بود که اين هردو نکته باعث تعجب شد. البته نکته سوم مطالب ديروز ايشان در جلسه هيأت دولت «تروريستي» دانستن نزديک شدن هواپيماهاي نظامي آمريکائي در آسمان سوريه به يک هواپيماي مسافربري ايراني بود که بکار بردن اين تعبير توسط ايشان کاملاً بجا و قابل تحسين و تقدير است.

 در ادامه ی مطلب آمده است: درباره دو نکته اول و دوم سخنان ديروز رئيس جمهور روحاني مطالبي داريم که لازم است با ايشان در ميان بگذاريم.اول اينکه شما آقاي رئيس جمهور فقط از رعايت پروتکل هاي بهداشتي در عزاداري هاي محرم سخن مي گوئيد ولي درباره امکان رعايت آنها چيزي نمي گوئيد. وقتي مي گوئيد عزاداري ها بايد پرشور برگزار شوند، يعني تجمعات، سينه زني ها و نوحه خواني هائي که با حضور مردم انجام شود. روشن است که چنين چيزي با حفظ فاصله اجتماعي و داشتن ماسک آنهم در هواي گرم تابستان امکان پذير نيست.دوم اينکه مردم ايران، نشان داده اند که جان خود را براي امام حسين عليه السلام و آرمان آن حضرت فدا مي کنند و اين واقعيت را هم خوب مي دانند که همانطور که امام خميني مي فرمودند بايد محرم و صفر را زنده نگهدارند تا اسلامي که امام حسين عليه السلام معرف آن است زنده بماند. 

نکته مهم اينست که اين مردم بايد بمانند تا بتوانند راه امام حسين را ادامه بدهند. ويروس کرونا که به گفته خود شما در عروسي ها به جان مردم مي افتد و شما به همين دليل برگزاري مجالس عروسي را ممنوع کرده ايد و کار درستي هم کرده ايد، اين ويروس در مجالس عزاداري هاي محرم، با مردم تعارف نمي کند و تماشاچي نخواهد بود. اگر تعداد جان باختگان روزانه بعد از عزاداري هاي محرم به چند صد نفر رسيد، چه کسي پاسخگوي جان هاي مردم خواهد بود؟ اکنون هيأت هاي مذهبي پيشقدم شده اند و مي گويند حتي اگر دولت هم اصرار کند، ما عزاداري را مثل گذشته برگزار نخواهيم کرد و ابراز ارادت به امام حسين را امسال استثنائاً بدون تجمع انجام خواهيم داد. حيف است رئيس دولت از مردم عقب بيافتد.سوم اينکه برخلاف آنچه شما مي گوئيد، متأسفانه وقفي قلمداد کردن کوه و جنگل واقعيت دارد. وقفي دانستن 5600 هکتار از جنگل هاي ساري و بخش هائي از قله دماوند، نمونه هاي روشن اين واقعيت تلخ هستند که با پيگيري هاي رسانه اي و مطرح شدن در سطح جامعه و واکنش نشان دادن افکار عمومي، ادارات ثبت و اوقاف و دادگستري درصدد تجديدنظر برآمده اند و قول حل آن را داده اند. وقتي شما اين واقعيت را انکار مي کنيد، مردم درباره اينکه شما چقدر در جريان مسائل قرار داريد دچار ترديد مي شوند.و چهارم اينکه به نظر مي سد براي اطلاع داشتن از آنچه در جامعه مي گذرد، لازم است بخش رسانه اي رياست جمهوري را فعال کنيد. 

نيروهائي که وظيفه اطلاع رساني را در دفتر شما برعهده دارند بايد تمام واقعيت هاي جامعه را دقيقاً به اطلاع شما برسانند بطوري که شما درباره همه چيز کاملاً به روز باشيد ولي متأسفانه به نظر مي رسد اينگونه نيست. لطفاً اين تجديدنظر را جدي بگيريد و کاري کنيد که اطرافيان شما بدون ملاحظه و يا پرهيز از بله قربان گوئي، واقعيت ها را به شما بگويند حتي اگر شما خوشتان نيايد.آقاي رئيس جمهور! هنوز يکسال از عمر دولت شما باقي است. يکسال در شرايط کنوني کشورمان که بسيار حساس و سرنوشت ساز است، زمان کمي نيست. مطمئن باشيد اگر در اين يکسال باقيمانده با تکيه بر اطلاعات دقيق و با تجديدنظر در نحوه نگاهتان به جامعه عمل کنيد، بسياري از مشکلات برطرف خواهد شد و کشورمان از شرايط دشوار و بحراني کنوني به سلامت عبور خواهد کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: