کد خبر: ۳۰۵۸۱۷
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
تحقیقات قضایی در پرونده انفجار مرگبار در مغازه باتری‌سازی نسیم‌شهر به دستور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بهارستان آغاز شد.
غلامرضا صادقی، دادستان بهارستان در تشریح جزئیات حادثه انفجار نسیم شهر گفت: بعد از وقوع انفجار که عصر جمعه در یک باتری‌سازی در نسیم‌شهر رخ داد و منجر به مرگ یک نفر و مصدومیت 15 نفر از ساکنان محل شد به تعدادی از ساختمان‌ها و وسایل نقلیه نیز خسارت‌هایی وارد شد که بلافاصله دستگاه قضایی به موضوع ورود کرد البته تاکنون کسی در این پرونده احضار یا بازداشت نشده است و تحقیق در این باره ادامه دارد. قدرتعلی طلایی، مدیر بحران شهرداری نسیم‌شهر نیز گفت: احتمالاً کپسول گاز مایع عامل انفجار در مغازه باتری‌سازی این شهر بوده است.
وی با بیان اینکه در جریان این انفجار دو ساختمان تخریب شده، افزود: شدت انفجار باعث شکسته شدن شیشه‌های ساختمان‌های مجاور تا شعاع یک کیلومتری محل حادثه شده است. این مغازه باتری‌سازی در طبقه همکف یک مجتمع مسکونی سه طبقه در خیابان توحید جنوبی قرار داشت و شدت انفجار به حدی بود که شاگرد مغازه در دم جان باخته و تعدادی از ساکنان این مجتمع دچار مصدومیت سطحی شده بودند. دو نفر از مصدومان این حادثه زن و ١٣ نفر از آنان مرد هستند.
محمد تقی‌زاده، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران در تشریح جزئیات حادثه انفجار نسیم شهر گفت: علت اصلی حادثه در دست بررسی است اما دلیل انفجار، کپسولی بوده که در یک باتری‌سازی وجود داشته و این کپسول تحویل عوامل انتظامی شده تا علت حادثه بررسی شود.
وی افزود: بر اثر انفجار این کپسول مغازه باتری‌سازی و دو مغازه مجاور نیز که یکی از آنها جلوبندی‌سازی خودرو بوده، تخریب شده‌اند. بیشتر مصدومان حادثه آسیب‌های سطحی داشتند که به‌صورت سرپایی درمان شدند
نام:
ایمیل:
* نظر: