کد خبر: ۳۱۰۷۶۵
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
امام‌جمعه قم گفت: اگر می‌بینیم که امام حسن(ع) با معاویه از سر ناچاری وارد صلح می‌شود، نباید تفسیر بدی راجع به این صلح داشته باشیم.

آیت‌الله سیدهاشم حسینی‌بوشهری عصر امروز در سخنان آدینه‌ای که در حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، با اشاره به سالروز شهادت امام حسن(ع) و پیامبر(ص) اظهار داشت: اگر می‌بینیم که امام حسن(ع) با معاویه از سر ناچاری وارد صلح می‌شود، نباید تفسیر بدی راجع به این صلح داشته باشیم.

امام‌جمعه قم افزود:افتخار ما ایرانیان این است که مرقد مطهر امام رضا(ع) و خواهر گرامی ایشان حضرت فاطمه معصومه(س) و همچنین امامزادگان(ع) در ایران اسلامی قرار دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به مشکلات کشور بیان کرد: مردم دست‌به‌گریبان بیماری مهلک کرونا هستند که متأسفانه این روزها شاهد از دنیا رفتن عده زیادی از هم‌وطنان عزیزمان هستیم، البته این بلا جهانی است، اما شنیدن این‌که در یک روز حدود 250 تن از دنیا می‌روند غمی جانکاه است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تأکید بر اینکه گرانی و گران‌فروشی در حقیقت امروز مشکل جدی جامعه ماست، گفت: گاهی اوقات از تلویزیون برنامه‌هایی پخش می‌شود که هیچ‌کس حاضر نیست مسئولیت گرانی و گران‌فروشی را بپذیرد، هر فردی به فرد دیگر حواله می‌دهد.

استاد حوزه علمیه تصریح کرد: کسانی که مسئولیتی را عهده‌دار شده‌اید برای رفع مشکلات کشور چاره‌ای بیندیشید و یک جا تصمیم بگیرید و درنتیجه این مشکل را برطرف کنید.

آیت‌الله حسینی بوشهری با تأکید بر اینکه باید جلوی فسادها در جامعه گرفته شود تا مردم به آینده‌شان امیدوار باشند، بیان کرد: این‌که ارزش پول ملی ما روزبه‌روز سقوط می‌کند افرادی که مسئولیت دارند پاسخگو باشند.

وی گفت: ریشه دشمنی آمریکا با ایران را بخاطر ماهیت انقلاب اسلامی ایران عنوان کرد و افزود: شاید برخی در کشور نسبت به نتایج انتخابات آمریکا و رأی آوردن یک خوشبین باشند اما دشمنان نسبت به ما بی رحم هستند چراکه آنها با ماهیت و هویت انقلاب اسلامی ایران مشکل دارند.

امام جمعه قم خاطر نشان کرد: امسال به خاطر بیماری مهلک کرونا، همه از پیاده‌روی اربعین و عرض ارادت به سالار شهیدان(ع) و عتبات عالیات محروم ماندیم اما مردم دست از عزاداری برنداشتند و هر خانه را یک حسینیه کردند و ایران اسلامی تبدیل به یک حسینیه شد و در این رابطه از رسانه‌ها و مبلغان که به این مساله پرداختند، تشکر می‌کنم.

نام:
ایمیل:
* نظر: