کد خبر: ۳۱۰۸۱۱
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
فارس نوشت: نمایشگاه بین‌المللی کتاب سئول که هر سال در ماه ژوئن برگزار می‌شد، متاثر از ویروس کرونا به تعویق افتاد و از امروز (جمعه ٢٥ مهرماه) در قالب برنامه‌های آنلاین و آفلاین آغاز به کار کرد.
نمایشگاه کتاب سئول با انتخاب شعار (Entanglement) به معنی «درگیری و گرفتاری» به شیوع ویروس جهانی کرونا، نگاهی خاص و ویژه‌ داشته و با استفاده از پلتفرم نمایشگاه به شناخت زیبایی‌های این معضل جهانی و اخلاق همزیستی مسالمت آمیز با آن می‌پردازد. 

کشور روسیه به عنوان مهمان ویژه در این دوره از نمایشگاه به صورت مجازی حضور دارد و موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران نیز به نمایندگی از نشر جمهوری اسلامی ایران همچون سال‌های گذشته در این رویداد فرهنگی حضور یافته است. از جمله فعالیت‌های این موسسه در اولین نمایشگاه کتاب مجازی سئول می‌توان به معرفی صنعت نشر ایران، معرفی نویسندگان برتر حوزه کودک و نوجوان به زبان انگلیسی، معرفی آثار حوزه کودک و نوجوان به زبان انگلیسی، معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و معرفی سایتBooks from Iran  (محتوی ۱۹۰۰ عنوان کتاب به همراه چکیده انگلیسی) اشاره کرد. 

همچنین در بخش رویدادهای مجازی نیز این موسسه ویدیو کلیپ‌هایی در خصوص معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و طرح حمایتی گرنت بارگذاری کرده است.

نمایشگاه کتاب سئول برای فعالان حرفه‌ای حوزه نشر در سراسر جهان فرصتی را از طریق بورسیه‌های تخصصی فراهم کرده تا بتواند با حضور در این نمایشگاه به تقویت مبادلات بین‌المللی نشر بپردازند. 

همچنین نمایشگاه کتاب سئول برنامه‌های ویژه‌ای را به صورت آنلاین برای شرکت‌کنندگان در خصوص بازاریابی و تبادل کپی رایت از تاریخ ۳۰ مهر ماه تا ۲ آبان برگزار خواهد کرد.

این نمایشگاه توسط وزارت فرهنگ و ورزش و جهانگردی و اتحادیه ناشران برگزار و حمایت می‌شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: