کد خبر: ۳۱۰۸۷۷
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های سهام عدالت استان مرکزی گفت: ۹۷۳ هزار سهامدار عدالت در این استان به‌صورت قانونی و ثبتی وجود دارد که ۵۸۳ هزار سهام این بخش اجازه فروش مستقیم ندارد.
«شمس‌الدین بیگی»  افزود: ۳۳ درصد سهام ۹۷۳ هزار سهامدار عدالت استان مرکزی آزاد است و می‌توانند ۶۰ درصد از سهم خود را از طریق بورس به فروش رسانند.

وی بیان کرد: افرادی که روش غیرمستقیم را برای سهام خود انتخاب کرده‌اند باید مدیریت دارایی آنان در سهام عدالت از سوی کارگزاری‌های خاص و شرکت‌های سرمایه‌گذاری اداره شود.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های سهام عدالت استان مرکزی ادامه داد: بر اساس اخبار منتشره اجازه فروش این دسته از سهام عدالت نیز تا پایان مهرماه جاری در تمامی سهم دارایی داده می‌شود.

بیگی اظهار داشت: طرحی نیز در مجلس شورای اسلامی برای افرادی که سهام عدالت ندارند در دستور کار است که اولویت اجرای آن با افرادی است که برگ دعوت و یا برگ سهام عدالت را دریافت کرده‌اند اما در سامانه به ثبت نرسیده است.

وی گفت: با وجود شهرستان‌های ۱۲گانه استان مرکزی، ۱۰ تعاونی سهام عدالت در این خطه وجود دارد و تعاونی سهام عدالت شهرستان خنداب با اراک و سهام عدالت شهرستان فراهان با تفرش ادغام است.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های سهام عدالت استان مرکزی افزود: بزرگترین تعاونی سهام عدالت استان با ۳۶۵ هزار نفر عضو مربوط به شهرستان اراک و کوچکترین آن با بیش از ۲۲ هزار و ۳۰۰ نفر عضو در آشتیان است.

استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.


نام:
ایمیل:
* نظر: