کد خبر: ۳۱۶۲۵۷
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
ایرنا نوشت: جزئیات شرکت‌کنندگان در مرحله اول انتخابات هیات نظارت بر مطبوعات که در راستای شفافیت و دسترسی آزاد به اطلاعات، منتشر شده است، آمار خواندنی در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد.
ولین شرکت کننده در انتخابات ۲۰ آبان، مدیر روزنامه اقتصاد آینده است که تنها ۲۰ ثانیه بعد از آغاز انتخابات، رای خود را ثبت کرده است. همچنین پایگاه خبری دستچین نیوز و فصلنامه علوم حرکتی و رفتاری نخستین رای‌دهندگانی هستند که در دقیقه نخست رای‌گیری، در انتخابات شرکت کردند.

بر اساس گزارش آماری منتشر شده، ۱۴۴ مدیر مسئول در ۱۰ دقیقه ابتدایی انتخابات رای داده‌اند که ۳۳ نفر از آنها مدیران مسئول زن هستند.

خبرگزاری‌های سلامت، تسنیم، کردپرس و رضوی در نیم ساعت نخست انتخابات رای داده‌اند. در همین زمان، ۴۰ روزنامه نیز رای خود را در سامانه ثبت کرده‌اند.

با وجودی که پدرام پاک‌آیین، در آخرین ساعت رای‌گیری، رای خود را ثبت کرده، مهدی رحمانیان، نفر دوم مرحله نخست، رای خود را در دقیقه دوم انتخابات ثبت کرده تا اولین نامزدی باشد که زودتر از باقی ۱۱۶ نامزد، رای خود را ثبت کرده است.

نکته قابل تامل و جنجالی برخی شایعات پیرامون انتخابات، آی پی شرکت‌کنندگان است که به تفکیک با زمان حضور در انتخابات در این جدول، درج شده است. بیشترین تکرار آی پی با ۱۷ رای، مربوط به یک موسسه مطبوعاتی است و بعد از آن ۱۱ و ۱۴ آی پی تکراری مربوط به رسانه‌های یک استان است که احتمالا به صورت جمعی با استفاده از سیستم خانه مطبوعات رای داده‌اند.

جدول آماری منتشر شده از مرحله اول انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات، اطلاعات جالب توجهی در اختیار پژوهشگران و البته خبرنگاران می‌گذارد که مطالعه آن خالی از لطف نیست.

مرحله دوم انتخابات، سه‌شنبه جاری، ۴ آذر با حضور تمام نامزدها و واجدین شرایط به صورت الکترونیک و از طریق سامانه جامع رسانه‌های کشور به آدرس e-rasaneh.ir برگزار می‌شود.


نام:
ایمیل:
* نظر: