کد خبر: ۳۱۷۳۳۶
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
شکارچیانی که با بی رحمی یک خرس را در دنا به گلوله بسته بودند تا خرس را شکار کنند شناسایی و به دام افتادند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت: ۳ نفر متهم به شکار خرس قهوه‌ای هستند یک نفر از آن‌ها دستگیر و ۲ نفر دیگر متواری است.

سید اسدالله هاشمی گفت: دیروز شنبه هشتم آذر ماه در ساعت ۱۲ ظهر، صدای شلیک ۳ تیر از نوع گلوله زنی، توجه مامورینی را که مشغول گشت و کنترل منطقه حفاظت شده دنا بودند را به خود جلب کرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد افزود: مامورین ضمن برقراری تماس تلفنی با واحد فرماندهی در ستاد با استفاده از دوربین چشمی به رصد و پایش محل تیراندازی پرداختند و فورا" اکیپی از ستاد به منطقه اعزام می‌شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تصریح کرد: پس از ۳ ساعت دوربین کشی و رصد منطقه، مامورین موفق می‌شوند ۳ نفر متخلف را که بدون هماهنگی با مامورین یگان حفاظت وارد منطقه شده بودند را در همان محل شنیده شندن صدای تیر شناسایی کنند.

این مقام مسئول افزود: پس از حدود ۴ ساعت تلاش و پیاده روی در منطقه، مامورین یک نفر از آن‌ها را دستگیر می‌کنندو دو نفر دیگر از آن‌ها موفق به فرار می‌شوند.

هاشمی افزود: پس از دستگیری متهم، مامورین به جستجو در منطقه شنیده شدن صدای شلیک پرداختند که متاسفانه لاشه یک قلاده توله خرس قهوه‌ای حدودا" ۳ ساله با جنسیت نر که با شلیک گلوله از پای درآمده بود را کشف کردند.

مدیرکل حفاطت محیط زیست استان ضمن تشکر از همکاری خوب دستگاه قضا با این اداره کل در شهرستان دنا و انتقاد از برخی بی‌رحمی‌ها توسط متخلفین به حیات وحش در فصل زمستان که به دامنه ارتفاعات می‌آیند افزود: با همکاری و هماهنگی دادستان محترم، ضمن تشکیل پرونده، متهم بمنظور اعمال قانون تحویل مراجع قضایی و انتطامی داده شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در پایان ضمن تشکر از یگان حفاظت محیط زیست شهرستان دنا افزود: در این شرایط خطرناک کرونایی و بارش‌های چند ورز اخیر محیط بانان با جان و دل از حیات وحش دنا حفاظت می‌کنند و متخلفین بدانند در صورت هر گونه دست درازی به سرمایه ملی درامان نخواهند بود.

گفتنی است؛ براساس قانون جریمه حقوقی ناشی از شکار یک قلاده خرس قهوه‌ای با جنسیت نر ۷۵ میلیون تومان و ماده آن ۲۲۵ میلیون تومان جدای از جریمه کیفری آن تعیین شده است.

منبع: رکنا


نام:
ایمیل:
* نظر: