کد خبر: ۳۱۸۱۰۳
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، جلوگیری از انتشار کتابی با موضوع کرونا را، درج «توصیه‌ای بر خلاف موازین شرع» در این اثر دانست و تاکید کرد این کتاب هنوز در مرحلفه ویرایش و اصلاح بوده است.
دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با انتشار بیانیه‌ای، به حاشیه‏‌های کتابی با موضوع کرونا پاسخ داد.

در این بیانیه آمده است:

«پیرو انتشار گسترده مطالبی درباره انتشار کتاب منتشرنشده‌ای با موضوع کرونا که حاوی «توصیه‌ای بر خلاف موازین شرع» بود، دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی، ضمن تاکید بر التزام این دفتر به اجرای ضوابط شرعی و قانونی در ارزیابی آثار ارسالی، لازم دانسته است موارد زیر را به اطلاع برساند:


۱- بر اساس اعلام ناشر، کتاب مذکور در مرحله ویرایش و اصلاح بوده و هنوز به مرحله چاپ و توزیع نرسیده است. این‌که فایل مربوطه از چه طریقی بدون اجازه ناشر در اختیار برخی سایت‎های اینترنتی قرار گرفته، موضوعی است که این دفتر با جدیت پیگیری کرده و اقدامات قانونی را در خصوص انتشار غیرمجاز این کتاب انجام خواهد داد.


۲- دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی پس از اطلاع از درج برخی مطالب مغایر با موازین شرعی در کتاب مذکور، ضمن توقف فرآیند اعلام وصول و انجام مقدمات برای جلوگیری از توزیع احتمالی کتاب، بلافاصله در تماس با سایت‎های مجاز ارائه کتاب‎های الکترونیکی، نسبت به عدم انتشار فایل مربوطه اقدام مقتضی را به‌عمل آورد که متعاقب این دستور، محتوای مورد اشاره از سایت‌های مذکور برداشته شده است.»

منبع: خبرآنلاین


نام:
ایمیل:
* نظر: