کد خبر: ۳۵۰۰۲۶
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
علی دایی متولد یکم فروردین ۱۳۴۸ در اردبیل است
علی دایی فوتبالیست معروف جهانی است. علی دایی با مونا فرخ آذری ازدواج کرده است. علی دایی از پیشکسوتان تیم ملی کشورمان است. اخیراً کریستیانو رونالدو رکورد آقای گلی علی دایی را شکسته است. علی دایی از بازیکنان قدیمی تیم فوتبال پرسپولیس نیز محسوب می‌شود.

علی دایی متولد ۱ فروردین ۱۳۴۸ در اردبیل است. مونا فرخ آذری همسر علی دایی که همانند علی دایی اصالتا اهل اردبیل است سال ۱۳۵۶ در تهران به دنیا آمده است علی دایی و همسرش اردیبهشت ماه ۸۴ یعنی سه ماه بعد از عقد مراسم ازدواج بسیار مفصل و باشکوهی برگزار کردند.
همسر علی دایی

بیوگرافی علی دایی فوتبالیست معروف

نام:علی

نام خانوادگی:دایی

تاریخ تولد:۱ فروردین ۱۳۴۸

محل تولد:اردبیل

پست:مهاجم

لقب:شهریار

قد ۱۹۳

فعالیت کنونی:سرمربی
 

زندگینامه علی دایی


علی دایی اول فروردین ۱۳۴۸ علی دایی در محله جیرال و خانواده‌ای پرجمعیت به دنیا آمد. علی دایی چهار برادر دارد و از نعمت خواهر محروم است. علی دایی که در فوتبال به عنوان یک اسطوره شناخته می‌شود در زندگی شخصی و تحصیلات نیز همپای ورزش به موفقیت‌هایی دست یافته است. علی دایی در سال ۱۳۶۶ در رشته مهندسی عمران، دانشگاه شریف پذیرفته شد، ولی به دلیل بازی فوتبال در گزینش ورودی به دانشگاه ناکام ماند.


اما علی دایی از این اتفاق نا امید نشد و در همان سال در رشته مهندسی کشاورزی دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب پذیرفته شد و دو ترم به تحصیل پرداخت. این پایان ماجرای تحصیل شهریار ایران نبود. علی دایی در سال ۱۳۶۷ مجدد در کنکور شرکت کرد و در رشته متالوژی دانشگاه صنعتی شریف پذیرفته شد و مدرک لیسانس خود را در بهمن ماه ۱۳۷۱ از این دانشگاه معتبر دریافت کرد.

علی دایی که به عنوان بازیکن سخت کوش و خستگی ناپذیر شناخته میشود در تحصیل به لیسانس متالوژی قانع نبوده و تحصیلات خود را تا مقطع کارشناسی ارشد تربیت بدنی دانشگاه آزاد ادامه داد.

علی دایی علاوه بر موفقیت‌های فوتبالی و تحصیلی در تجارت نیز موفق بوده و هم اکنون گرداننده چندین شرکت بزرگ، چند فروشگاه، کارخانه تولیدی پوشاک ورزشی و عضو اتاق بازرگانی تهران می‌باشد.

مشاغل علی دایی به پوشاک ورزشی محدود نشده و در ساختمان سازی نیز فعال است. فعالیت‌های اقتصادی و محبوبیت ورزشی علی دایی را از نیکوکاری و کار‌های خیرخواهانه غافل نکرده و در سال ۱۳۸۵ یک هنرستان کار و دانش در شهرک گلستان اردبیل با تمامی تجهیزات به نام ابوالفضل دایی (پدرش) ساخت و تحویل آموزش و پرورش ناحیه ۱ داد.

در ابان ۱۳۹۲ یک دبستان ۶ کلاسه اهدایی نازی صفاری، مقیم آمریکا که به همت علی دایی و مشارکت اداره کل نوسازی مدارس احداث شده، در روستای آزادده صالح آباد در استان خراسان رضوی به بهره برداری رسید که این پروژه دارای ۴۰۰ متر مربع زیربنابوده که برای احداث آن مجموعا ۳۰۰ میلیون تومان هزینه شده بود.

علی دایی به نمایندگی از جامعه ورزشکاران در سومین دو سالانه نشان نیکوکاری که ۱۲ اسفندماه ۱۳۹۲ برگزار شد نشان نیکوکاری را دریافت کرد.


منبع: شما نیوز
نام:
ایمیل:
* نظر: