کد خبر: ۳۶۶۵۶۴
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه در سخنرانی خود در نشست وزرای امور خارجه اکو ضمن تشکر از میزبانی اجلاس توسط ترکمنستان بر اهمیت چندجانبه‌گرایی برای حل چالش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی از طریق تفاهم مشترک و روح همکاری تاکید کرد.

مهدی صفری افزود: جمهوری اسلامی ایران بر سیاست گسترش روابط دوستانه با کشورهای دیگر به ویژه با کشورهای همسایه ادامه می‌دهد و مشارکت فعال و ترتیبات چند جانبه مانند سازمان همکاری اقتصادی اکو در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران دارای اولویت می‌باشد.
 
صفری با اشاره به عضویت ایران و اکثر کشورهای اکو در سازمان همکاری های شانگهای، همکاری و هم افزایی این دو سازمان را برای ارتقاء همکاری‌های منطقه‌ای مهم ارزیابی کرد.
 
معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه همچنین با اشاره به گزارش ارزیابی میان دوره ای سند چشم انداز اکو، ضمن حمایت از پیشنهادات ارائه شده خواستار مشارکت همه کشورهای عضو در تحقق اهداف این سازمان گردید.

صفری اعاده تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان را در ارتقاء صلح و رفاه منطقه قفقاز مهم دانست و در خصوص افغانستان نیز خواستار حمایت از مردم افغانستان در دستیابی به صلح و رفاه از طریق برنامه حمایت اکو از افغانستان گردید.

نام:
ایمیل:
* نظر: