وی گفت: البته این اقدام مجمع تشخیص مصلحت نظام از نظر جایگاه قانونی محل سؤال است و حدود این آیین‌نامه چندان برای مجلس مشخص نیست. مجلس در شرایط فعلی با تأمل کار را پیش می‌برد اما اگر در جایی مثل مسئله خودرو اختلاف نظر سختی به وجود بیاید، کار را با افکار عمومی مواجه خواهد کرد و آنجا مشخص می‌شود که چارچوب هیئت عالی نظارت بر سیاست‌های کلی نظام چندان مشخص نیست. روند کند قانون‌گذاری در ایران آفت است نقدعلی خاطرنشان کرد: جریان قانون‌گذاری‌ در کشور ما جریان بسیار کندی است و این مسئله آفت زیادی دارد، به‌طور مثال یکی از قوانینی که نیاز به اصلاح و بازنگری فوری دارد، قانون حمل سلاح است و یا قانون سرقت زیر ۲۰میلیون تومان که شاکی ندارد و در این خصوص هم مراجعین زیادی داریم و مواردی از این دست که اصلاح آنها از نان شب واجب‌تر است اما وقتی در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد، متوجه خواهید شد که شاید عمر مجلس به پایان برسد اما این قانون به سامان نرسد. وی با بیان اینکه تغییراتی که در هدفمندسازی یارانه‌ها اتفاق افتاده، یکی از مباحث مهم روز است، اظهار داشت: وظیفه نظارت بر بازار و اقلام اساسی از وزارت صمت به وزارت جهاد و کشاورزی جابه‌جا شده و تعزیرات در این میان نقش عمده‌ای را بر عهده خواهد داشت در حالی که قانون تعزیرات بسیار ضعیف است. نماینده مردم خمینی‌شهر با بیان اینکه کند بودن روند قانون‌گذاری و اصلاح قوانین باعث شده که مرحله چهارمی به نام شورای سران اقتصادی قوا به این پروسه اضافه شود، گفت: شورای سران اقتصادی قوا در زمانی که طولانی شدن روند سه‌گانه تصویب قوانین باعث وارد شدن ضررهای عمده به کشور شود، بر اساس اختیارات ویژه‌ای که دارند، یک قانون را مدون کرده و اختیاراتی را اعطا می‌کنند. وی افزود: سران اقتصادی قوا به تعزیرات یک سری اختیارات ویژه‌ مثل پلمپ اصناف و یا بالا رفتن میزان جرائم مختلفات در عرصه بازار را اعطا کردند تا کار پیش رود. ما از همان روزهای اول تاکید می‌کردیم که شورای سران اقتصادی قوا یک نهاد موازی در کنار نهاد تقنینی است اما امروز کل مجلس به این نتیجه رسیده‌اند که این سوپاپ اطمینان لازم است. برخی مسائل اگر بخواهد در جریان کند قانون‌گذاری قرار بگیرد، کشور متضرر خواهد شد. مسئله قانون‌گذاری در کشورمان روند طولانی دارد این طولانی بودن به جایگاه تقنین ضرر می‌زند.
کد خبر: ۳۸۵۴۷۵
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
ایران نوشت:چند روز قبل دو زن که در حال عبور از میدانی در پردیس بودند، با صحنه عجیبی مواجه شدند. یکی از خودروهای در حال حرکت ناگهان در جلویش باز شد و زن جوانی خود را از آن به بیرون پرتاب کرد.
راننده کمی جلوتر نگه داشت و می‌خواست دنده‌عقب حرکت کند که زن جوان شروع به سروصدا کرد و از عابران و کسبه کمک خواست. راننده نیز با دیدن این صحنه اقدام به فرار کرد.
دختر جوان که بسیار ترسیده بود وحال خوبی نداشت، به درمانگاه منتقل شد و پس از بهبودی، در تحقیقات گفت: مدتی قبل در اینستاگرام با پسر جوانی به نام اردشیر آشنا شدم. پسر جوان خودش را مهندس معرفی کرد و مدعی شد که وضع مالی خوبی دارد. مدتی از آشنایی ما گذشته بود که اردشیر به من ابراز علاقه کرد و پیشنهاد داد که همدیگر را ببینیم، من هم قبول کردم و یک روز که از دانشگاه می‌آمدم با او در منطقه کوهسار قرار گذاشتم.
او ادامه داد: اردشیر سوار بر خودروی پژویی به محل قرار آمد و من سوار خودرواش شدم. دقایقی که گذشت، متوجه شدم قصد آزار و اذیت مرا دارد. از او خواستم توقف کند اما وی بدون توجه به مسیرش ادامه داد و به سمت پردیس حرکت کرد. بلافاصله موقعیت جغرافیایی‌ام را برای مادرم و یکی از دوستانم فرستادم. اردشیر به راه خودش ادامه داد و مدام مادرم و دوستم تماس می‌گرفتند و من مضطرب از حادثه‌ای که در کمینم بود به اردشیر التماس می‌کردم که مرا رها کند، اما او هیچ توجهی نمی‌کرد تا اینکه به میدانی در پردیس رسیدیم و وقتی سرعت خودرو کم شد، من خودم را به بیرون پرتاب کردم.
با شکایت دختر دانشجو، از آنجایی که محل حادثه تهران بود، پرونده‌ای در شعبه یازدهم دادسرای امور جنایی پایتخت تشکیل شد. به دستور بازپرس مصطفی واحدی، تحقیقات از سوی کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی آغاز شد.
در حالی که بررسی‌ها برای دستگیری اردشیر ادامه داشت، دختر دانشجو بار دیگر به پلیس مراجعه کرد و گفت: اردشیر مدام در فضای مجازی مرا تهدید به مرگ می‌کند. او برایم پیام فرستاده که زندگی‌ات را نابود می‌کنم و با اسید صورتت را می‌سوزانم. اگر می‌خواهی دست از سرت بردارم باید از شکایتت صرف‌نظر کنی.
پس از این ماجرا تحقیقات برای دستگیری پسر خشن ادامه دارد.
نام:
ایمیل:
* نظر: