کد خبر: ۳۸۶۵۳۲
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
در مهمترین پیش‌بینی از بازار سهام در هفته آینده می‌توان گفت هفته جدید وضعیت شفاف‌سازی در مورد این شایعات و همچنین بحث‌هایی درمورد ورود نقدینگی‌های جدید که بتواند شاخص را از سطوح فعلی عبور دهد بسیار اهمیت دارد. اگر این مسائل مشخص شود رشد ادامه خواهد داشت.
شاخص بورس پس از ۲۰ ماه به یک میلیون و ۶۰۰ هزار رسید و رشدهای پی در پی آن بار دیگر نظرها را به خود جلب کرده است. در این میان برخی از کارشناسان معتقدند که رشد شاخص در هفته‌های آتی ادامه خواهد داشت. به گفته آنها شاخص پتانسیل رشد و بازگشت به قله دو میلیون واحد را دارد. همایون دارابی کارشناس بازار سرمایه  روند بازار سرمایه را بررسی کرده است. او می‌گوید: «روز چهارشنبه با دو مساله در بازار روبه‌رو بودیم. اولین مسئله این بود که شاخص به مقاومت قوی رسیده و احتیاج است که نقدینگی بیشتری وارد بازار شود تا بتواند از قیمت‌ها حمایت کند. دومین مساله در بازار بحث شایعاتی است که درمورد گزارش گروه‌های پالایشگاهی مطرح شده است که می‌گویند دولت و گروه پالایشی در حال دادن قیمت‌های هستند که به نفع سهام‌داران نیست.»

وی با ارزیابی بازار در هفته آینده ادامه داد:«هفته جدید وضعیت شفاف‌سازی در مورد این شایعات و همچنین بحث‌هایی درمورد ورود نقدینگی‌های جدید که بتواند شاخص را از سطوح فعلی عبور دهد بسیار اهمیت دارد. اگر این مسائل مشخص شود رشد ادامه خواهد داشت.»

دارابی در پاسخ به این پرسش که در هفته آینده چه نمادهایی رشد بیشتری خواهد داشت، به اقتصاد۲۴ گفته «معتقدم نمادهای دلاری، پالایشی و همچنین نمادهایی که مربوط به حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی است رشد بیشتری خواهد داشت.»

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به ریسک‌های بازار سرمایه گفت: «بخش عمده‌ای از ریسک‌های بازار سرمایه به تصمیمات دولت باز می‌گردد و ما امیدوار هستیم که دولت تصمیمات شفافی را درمورد بخش‌های مهم بازار از جمله پالایشی‌ها اتخاذ کند تا بتوانیم بازار را با همین شرایط به جلو ببریم.»


نام:
ایمیل:
* نظر: