کد خبر: ۳۸۷۱۳۸
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه دولت اجازه گران کردن شوینده‌ها را نداده است، گفت: تولیدکنندگان شوینده‌ها حق گران کردن محصولات خود را ندارند و باید قیمت‌ها را به قبل برگردانند.

۲۸ اردیبهشت در فضای مجازی نامه‌ای از سوی انجمن صنایع شوینده منتشر شد که نشان از افزایش قیمت محصولات این صنعت از ۵۰ تا ۸۰ درصد داشت.

در آن مقطع یک مقام آگاه در ستاد تنظیم بازار این موضوع را کذب خواند و گفت: تاکنون هیچ بحثی در خصوص قیمت‌های جدید محصولات صنایع شوینده نشده و هر گونه افزایش قیمت بدون مجوز ممنوع است.

وی افزود: نامه منتشرشده بدون تاریخ، امضا و مهر است و به‌نظر می‌رسد ناشی از فضاسازی برخی اعضای انجمن و به‌منظور دریافت مجوز افزایش قیمت باشد.

البته با وجود عدم ابلاغ رسمی مصوبه سازمان حمایت، بختیار علم بیگی رئیس انجمن صنایع شوینده و آرایش بهداشتی ادعا کرد ‌که سازمان حمایت با افزایش ۲۵ تا۴۰ درصدی قیمت صنایع شوینده و آرایشی بهداشتی موافقت کرده است.

پیگیری‌های خبرنگار ما در باره این ادعا از سازمان حمایت و ستاد تنظیم بازار حاکیت از آن داشت که هیچ‌کدام از این مراجع رسمی حاضر به تأیید این خبر و صدور مجوز گرانی شوینده‌ها نیستند. با این وجود انجمن صنایع شوینده همچنان اصرار بر تعدیل قیمت ها و فروش کالاها با قیمت ها جدید داشت.

در نهایت امروز فاطمی امین در حاشیه همایش تجاری مشترک ایران و روسیه در جمع خبرنگاران در خصوص افزایش قیمت کالاهایی مثل مواد شوینده و آرایشی که ربطی به حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی ندارد، گفته است: انجمن صنایع شوینده در اعلام افزایش قیمت کالاهای خود اشتباه کرد، زیرا فقط با افزایش قیمت برخی کالاها موافقت شده بود که صنایع شوینده در این گروه قرار ندارد.

وزیر صنعت گفت: امروز با تولیدکنندگان شوینده جلسه داریم و از آن‌ها می‌خواهیم که قیمت‌ها را به قبل برگردانند.

نام:
ایمیل:
* نظر: