وی گفت: البته این اقدام مجمع تشخیص مصلحت نظام از نظر جایگاه قانونی محل سؤال است و حدود این آیین‌نامه چندان برای مجلس مشخص نیست. مجلس در شرایط فعلی با تأمل کار را پیش می‌برد اما اگر در جایی مثل مسئله خودرو اختلاف نظر سختی به وجود بیاید، کار را با افکار عمومی مواجه خواهد کرد و آنجا مشخص می‌شود که چارچوب هیئت عالی نظارت بر سیاست‌های کلی نظام چندان مشخص نیست. روند کند قانون‌گذاری در ایران آفت است نقدعلی خاطرنشان کرد: جریان قانون‌گذاری‌ در کشور ما جریان بسیار کندی است و این مسئله آفت زیادی دارد، به‌طور مثال یکی از قوانینی که نیاز به اصلاح و بازنگری فوری دارد، قانون حمل سلاح است و یا قانون سرقت زیر ۲۰میلیون تومان که شاکی ندارد و در این خصوص هم مراجعین زیادی داریم و مواردی از این دست که اصلاح آنها از نان شب واجب‌تر است اما وقتی در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد، متوجه خواهید شد که شاید عمر مجلس به پایان برسد اما این قانون به سامان نرسد. وی با بیان اینکه تغییراتی که در هدفمندسازی یارانه‌ها اتفاق افتاده، یکی از مباحث مهم روز است، اظهار داشت: وظیفه نظارت بر بازار و اقلام اساسی از وزارت صمت به وزارت جهاد و کشاورزی جابه‌جا شده و تعزیرات در این میان نقش عمده‌ای را بر عهده خواهد داشت در حالی که قانون تعزیرات بسیار ضعیف است. نماینده مردم خمینی‌شهر با بیان اینکه کند بودن روند قانون‌گذاری و اصلاح قوانین باعث شده که مرحله چهارمی به نام شورای سران اقتصادی قوا به این پروسه اضافه شود، گفت: شورای سران اقتصادی قوا در زمانی که طولانی شدن روند سه‌گانه تصویب قوانین باعث وارد شدن ضررهای عمده به کشور شود، بر اساس اختیارات ویژه‌ای که دارند، یک قانون را مدون کرده و اختیاراتی را اعطا می‌کنند. وی افزود: سران اقتصادی قوا به تعزیرات یک سری اختیارات ویژه‌ مثل پلمپ اصناف و یا بالا رفتن میزان جرائم مختلفات در عرصه بازار را اعطا کردند تا کار پیش رود. ما از همان روزهای اول تاکید می‌کردیم که شورای سران اقتصادی قوا یک نهاد موازی در کنار نهاد تقنینی است اما امروز کل مجلس به این نتیجه رسیده‌اند که این سوپاپ اطمینان لازم است. برخی مسائل اگر بخواهد در جریان کند قانون‌گذاری قرار بگیرد، کشور متضرر خواهد شد. مسئله قانون‌گذاری در کشورمان روند طولانی دارد این طولانی بودن به جایگاه تقنین ضرر می‌زند.
کد خبر: ۳۸۷۱۵۷
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
رئیس جمهور اوکراین گفت به این شرط با پوتین حرف خواهد زد که از حباب ساخت خود بیرون آمده و به دنیای واقعی بازگردد.
رئیس جمهور اوکراین گفت به این شرط با پوتین حرف خواهد زد که از حباب ساخت خود بیرون آمده و به دنیای واقعی بازگردد.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از سی ان ان، زلنسکی که از طریق ویدئو کنفرانس در برنامه صبحانه فرید زکریا در داووس سوئیس صحبت می‌کرد افزود پوتین حبابی از «جایگزین واقعیت» برای خود ساخته و مادامی که از این حباب {توهم} بیرون نیاید، مذاکره‌ چهره به چهره بی معنا خواهد بود.

وی افزود رئیس جمهور روسیه باید به دنیای واقعی بازگردد و این تنها زمانی است که می‌تواند با پوتین گفت و گو کند.

زلنسکی گفت پوتین بای به دنیای واقعی بازگردد و درک کند که افراد بسیاری از جمله غیرنظامیان در حال کشته شدن هستند؛ شاید آن زمان متوجه شود که ما باید شروع به صحبت کنیم.

البته این اولین بار نیست که رهبران جهان پوتین را متهم می‌کنند که انگیزه‌های وی برای جنگ در اوکراین با واقعیت ارتباطی ندارد.

رئیس جمهور روسیه ادعا کرده است که برای محافظت از روس زبانان در برابر نسل کشی به دست نئونازی‌های اوکراینی جنگ را آغاز کرده، در حالی که مستنداتی هم در این زمینه ارائه نکرده است.

در حالی که اوکراین، نیروی راست افراطی{آزوف} دارد که در نقش نیروهای مقاومت از میهن خود دفاع می‌کنند،پوتین از نئونازی‌بودن نیروهای مقاومت گفته و آن را بهانه ورود به اوکراین قرار داده است.

پوتین بعد از حمله، رهبران اوکراین در کی یف را باند معتادان به مواد مخدر و نئونازی یاد کرد، در حالی که زلنسکی یهودی است.

مقامات اطلاعاتی آمریکا در ماه مارس ارزیابی کردند که مشاوران پوتین به درستی وی را در مورد وضعیت جنگ از جمله شکست‌های اولیه ارتش در میدان نبرد، آگاه نکرده‌اند.

زلنسکی به فرید زکریا گفت او فقط می‌تواند مستقیم با پوتین صحبت کند، بدون واسطه!

وی تاکید کرد روسیه باید تمامی نیروها و تجهیزات خود را به عنوان گام اول مذاکرات از اوکراین خارج کند و اوکراین تا زمانی که تمام قلمرو خود را پس نگیرد، دست از مبارزه نخواهد برداشت
نام:
ایمیل:
* نظر: