کد خبر: ۳۸۷۴۸۰
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۷
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
فارس نوشت: رئیس‌جمهور جنجالی سابق ایالات متحده آمریکا روز گذشته (شنبه) در گردهمایی هواداران خود در ایالت «وایومینگ» با انتقاد از عملکرد دولت «جو بایدن» رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا تصریح کرد که سیاست دولت فعلی آمریکا در خصوص اوضاع اوکراین می‌تواند به یک درگیری‌ جهانی ختم شود.

خبرگزاری روسی «تاس» در این خصوص گزارش کرد، ترامپ بار دیگر ر سخنرانی خود برای هوادارانش تصریح کرد که اگر بعنوان رئیس‌جمهور ایالات متحده در انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 برگزیده شده بود، هیچ‌وقت جنگ اوکراین آغاز نشده بود.

وی در این خصوص گفت: «به یاد آورید، در دوران ریاست‌جمهوری [جورج] بوش، آن‌ها گرجستان را از دست دادند. در دوران ریاست‌جمهوری [باراک] اوباما، آن‌ها کریمه را از دست دادند و در دوران ریاست‌جمهوری بایدن، همه چیز را از دست دادند اما در دوران ریاست‌جمهوری ترامپ، هیچ‌چیز از دست نرفت».

وی با اشاره به این موارد ادامه داد: «ما میلیون‌ها آدم را از دست خواهیم داد اما احتمالاً یک جنگ جهانی سوم خواهیم داشت. به واسطه اظهارات و اقدامات مزخرف ما، احتمالاً جنگ جهانی سوم را رقم می‌زنیم. ما می‌خواهیم به واسطه آن چه در حال رخ دادن است، به این افراد کمک کنیم. آن‌ها در حال نابودی هستند اما با این حال ما به واسطه رفتارهای خود می‌توانیم واقعا جنگ جهانی سوم را رقم بزنیم».

نام:
ایمیل:
* نظر: