وی گفت: البته این اقدام مجمع تشخیص مصلحت نظام از نظر جایگاه قانونی محل سؤال است و حدود این آیین‌نامه چندان برای مجلس مشخص نیست. مجلس در شرایط فعلی با تأمل کار را پیش می‌برد اما اگر در جایی مثل مسئله خودرو اختلاف نظر سختی به وجود بیاید، کار را با افکار عمومی مواجه خواهد کرد و آنجا مشخص می‌شود که چارچوب هیئت عالی نظارت بر سیاست‌های کلی نظام چندان مشخص نیست. روند کند قانون‌گذاری در ایران آفت است نقدعلی خاطرنشان کرد: جریان قانون‌گذاری‌ در کشور ما جریان بسیار کندی است و این مسئله آفت زیادی دارد، به‌طور مثال یکی از قوانینی که نیاز به اصلاح و بازنگری فوری دارد، قانون حمل سلاح است و یا قانون سرقت زیر ۲۰میلیون تومان که شاکی ندارد و در این خصوص هم مراجعین زیادی داریم و مواردی از این دست که اصلاح آنها از نان شب واجب‌تر است اما وقتی در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد، متوجه خواهید شد که شاید عمر مجلس به پایان برسد اما این قانون به سامان نرسد. وی با بیان اینکه تغییراتی که در هدفمندسازی یارانه‌ها اتفاق افتاده، یکی از مباحث مهم روز است، اظهار داشت: وظیفه نظارت بر بازار و اقلام اساسی از وزارت صمت به وزارت جهاد و کشاورزی جابه‌جا شده و تعزیرات در این میان نقش عمده‌ای را بر عهده خواهد داشت در حالی که قانون تعزیرات بسیار ضعیف است. نماینده مردم خمینی‌شهر با بیان اینکه کند بودن روند قانون‌گذاری و اصلاح قوانین باعث شده که مرحله چهارمی به نام شورای سران اقتصادی قوا به این پروسه اضافه شود، گفت: شورای سران اقتصادی قوا در زمانی که طولانی شدن روند سه‌گانه تصویب قوانین باعث وارد شدن ضررهای عمده به کشور شود، بر اساس اختیارات ویژه‌ای که دارند، یک قانون را مدون کرده و اختیاراتی را اعطا می‌کنند. وی افزود: سران اقتصادی قوا به تعزیرات یک سری اختیارات ویژه‌ مثل پلمپ اصناف و یا بالا رفتن میزان جرائم مختلفات در عرصه بازار را اعطا کردند تا کار پیش رود. ما از همان روزهای اول تاکید می‌کردیم که شورای سران اقتصادی قوا یک نهاد موازی در کنار نهاد تقنینی است اما امروز کل مجلس به این نتیجه رسیده‌اند که این سوپاپ اطمینان لازم است. برخی مسائل اگر بخواهد در جریان کند قانون‌گذاری قرار بگیرد، کشور متضرر خواهد شد. مسئله قانون‌گذاری در کشورمان روند طولانی دارد این طولانی بودن به جایگاه تقنین ضرر می‌زند.
کد خبر: ۳۸۷۴۹۲
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
ایسنا نوشت: کره شمالی در نهایت برنامه واکسیناسیون خود را آغاز کرد و آن را "معجون جاودانه عشق" از جانب کیم جونگ اون، رهبری این کشور توصیف کرده است.

به گزارش پایگاه خبری رادیو آسیای آزاد، واکسن‌های تولیدی کره شمالی تاکنون برای سربازانی که در پروژه‌های ساختمانی ملی فعال هستند، تزریق شده است.

دو منبع ناشناس جزئیاتی را برای این پایگاه خبری ارائه کرده و توضیح دادند که چطور خودروها مجهز به بلندگو در شهر پیام مربوط به محل‌های تزریق واکسن را اعلام می‌کنند و اینکه این واکسن‌ها،‌ هدیه‌ای سخاوتمندانه از سوی کیم جونگ اون هستند.

یکی از مقام‌های دولت پیونگ یانگ که خواست نامش فاش نشود، گفت: حین تزریق واکسن برای سربازان با واکسن‌های چینی، خودروهای مجهز به بلندگو پیام‌های پروپاگاندایی سیاسی پخش می‌کنند.

یک منبع دیگر نیز این تبلیغات را تایید کرد و گفت: یک خودروی اطلاع رسانی در محل تزریق واکسن حضور یافت و با صدای بلند به تبلیغ پرداخت و می‌گفت "این واکسن معجون عشق جاودان" از سوی کیم جونگ اون است.

این منبع ناشناس گفت که این واکسن‌ها از چین وارد شده اما نوع آنها را مشخص نکرد.

کره شمالی ۱۲ مه سال جاری میلادی نخستین مورد تب مرتبط با کرونا را تایید کرد و بعد از آن، کیم جونگ اون مقام‌های کشور را بابت واکنش ضعیفشان به این ویروس مورد انتقاد قرار داد. از آن روز، رسانه رسمی کره شمالی همچنان مدعی است که کرونا فروکش کرده است.

کارشناسان بیم آن دارند که شیوع کرونا به یک فاجعه وحشتناک در این کشور بدل شود چون مردم کره شمالی اصلا واکسینه نشده‌اند. سپتامبر ۲۰۲۱، این کشور از پذیرش قریب به سه میلیون دوز واکسن سینوواک چین امتناع کرد و گفت که این واکسن‌ها به کشورهایی فرستاده شود که بیشتر به آن نیاز دارند.

اخیرا نیز جو بایدن،‌ رئیس جمهوری آمریکا گفته بود که کره شمالی به پیشنهاد ارسال واکسن کرونا از سوی واشنگتن پاسخی نداده است.

واکسیناسیون سربازان کره شمالی در حالی آغاز شده که دیگر شهروندان این کشور بابت اینکه هنوز تزریقی برای آنها صورت نگرفته، ناراحت هستند.

نام:
ایمیل:
* نظر: