کد خبر: ۳۹۰۷۳۴
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۴۰۱ - ۱۷:۳۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
ایرنا نوشت: دفتر رئیس جمهوری و ستاد کل ارتش اوکراین خروج نیروهای روسی از جزیره «مار» را تایید کردند؛ روسیه گفته که نیروهای خود را از این جزیره خارج کرده تا ثابت کند مانع خروج کشتی‌های غلات از بنادر اوکراین نمی‌شود.

به گزارش ایرنا از الجزیره، وزارت دفاع روسیه امروز (پنجشنبه) اعلام کرد که اوکراین سواحل دریای سیاه را از مین‌های نزدیک سواحل خود پاک نمی‌کند.

در عین حال مدیر دفتر رئیس جمهوری و ستاد کل ارتش اوکراین نیز اعلام کرد که نیروهای روسی جزیره مار در دریای سیاه را تخلیه کردند.

وزیر خارجه فنلاند هم در گفت وگو با الجزیره مدعی شده که ممانعت روسیه برای دسترسی به دریای سیاه بحران جهانی غذا را تشدید کرده است.

اوکراین اعلام کرد، پس از ماه‌ها توقف به دلیل حملات روسیه، نخستین کشتی حامل ۷ هزار تن غلات را امروز - پنجشنبه - بندر «بردیانسک» در جنوب شرقی اوکراین را که هم اینک تحت اشغال نیروهای روسیه قرار دارد، برای تامین نیاز «کشورهای دوست» اعزام کرد.

خبر دیگر از جنگ اوکراین این که، وزارت دفاع روسیه امروز خبر داد که موشک‌های روسی یک مرکز نظامی اوکراین را در نزدیکی «دنیپرو» منهدم کردند.

این وزارت خانه در عین حال تعداد نظامیان اوکراینی که تاکنون اسیر و یا تسلیم نیروهای روسی شده‌اند را بیش از ۶ هزار نفر اعلام کرد.

در این ارتباط ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه هم می‌گوید مسکو آماده گفتگو در مورد ثبات راهبردی است.

او گفته که نباید بین کشورهای جهان تبعیض وجود داشته باشد. روسیه از برابری حاکمیت حمایت می‌کند.

پوتین در عین حال تاکید کرده که سلطه یک دولت خطرناک است و خطرات سیستماتیک ایجاد می‌کند.

نام:
ایمیل:
* نظر: