کد خبر: ۳۹۴۰۹۸
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۸
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
ایرنا نوشت: مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی گفت: شب گذشته یک قلاده خرس قهوه‌ای بالغ در تصادف با خودرو در مسیر جوزک به آشخانه تلف شد.
ایرنا نوشت: مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی گفت: شب گذشته یک قلاده خرس قهوه‌ای بالغ در تصادف با خودرو در مسیر جوزک به آشخانه تلف شد.

رضا شکاریان اظهار داشت: لاشه این خرس به پارک پردیسان باباامان بجنورد منتقل شده است و خودرو هم با دستور دادستان شهرستان به پارکینگ منتقل شد تا تحقیقات بیشتری در این خصوص انجام شود.

وی افزود: خرس قهوه ای یکی از گونه های شاخص و با اهمیت حیات وحش خراسان شمالی و ایران است، این گونه وحشی در مناطق مختلف استان از جمله منطقه حفاظت شده قرخود که در کنار جاده بجنورد -گرگان واقع است، زیست می کند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی خاطرنشان کرد: محور جاجرم به سنخواست محل عبور یوزپلنگ آسیایی و محور آشخانه به پارک ملی گلستان محل عبور خرس است، از این رو رانندگان عبوری در این مسیر با احتیاط و سرعت مطمئنه رانندگی کنند.

براساس این گزارش سال ۹۷ یک قلاده یوزپلنگ موسوم به یارقلی در تصادف جاده ای خراسان شمالی تلف شد.

خرس قهوه ای یکی از جانواران خانواده پستانداران حیات وحش ایران است. این جانور عظیم جثه بزرگ‌ترین گوشتخوار ایران است.

منطقه حفاظت شده سرخ آباد در زنجان، منطقه هزار جریب بهشهر، قرخود در شهر خراسان شمالی، منطقه حفاظت شده دنا، منطقه حفاظت شده سمنان و منطقه حفاظت شده البرز مرکزی از زیستگاه های این جانور محسوب می شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: