کد خبر: ۳۹۷۶۰۸
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۹
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
دیجیاتو نوشت: در ماه‌های اخیر اسپیس ایکس سعی کرده استارلینک را در اختیار کاربران بیشتری در سراسر جهان قرار دهد، اما ظاهرا این موضوع روی سرعت آن تاثیر منفی داشته. طبق گزارش اسپیدتست، میانگین سرعت دانلود اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در فصل دوم ۲۰۲۲ در مقایسه با فصل دوم ۲۰۲۱ در کشورهای مختلف کاهش ۹ تا ۵۴ درصدی را تجربه کرده است.

طبق این گزارش، میانگین سرعت دانلود و آپلود در اکثر مناطقی که استارلینک خدمات ارائه می‌دهد، کاهش یافته اما از سوی دیگر میزان تاخیر آن کمی بهبود را تجربه کرده است. البته به باور اسپیدتست، با وجود کاهش عملکرد باز هم استارلینک برای بسیاری از مناطق کاربردی است.

سرعت اینترنت ماهواره‌ای استارلینک

به گزارش اسپیدتست، استارلینک در فصل دوم ۲۰۲۲ در کشورهای زیر بالاترین میانگین سرعت دانلود را داشته است:

  • پرتغال: ۱۲۳.۰۱ مگابیت بر ثانیه
  • هلند: ۱۲۲.۴۳ مگابیت بر ثانیه
  • اتریش: ۱۱۲.۰۱ مگابیت بر ثانیه
  • فرانسه: ۱۱۰.۹۸ مگابیت بر ثانیه
  • بلژیک: ۱۱۰.۴۰ مگابیت بر ثانیه

با وجودی که میانگین سرعت دانلود در این کشورها بالاتر از خدماتی است که شرکت‌های اینترنتی ارائه می‌دهند، اما میانگین سرعت آپلود و همچنین میزان تاخیر استارلینک نسبت به آن‌ها پایین‌تر است.

در ایالات متحده میانگین سرعت دانلود استارلینک حتی در فاصله یک فصل هم کاهش زیادی را تجربه کرده و از ۹۰.۶ مگابیت بر ثانیه در فصل اول ۲۰۲۲، به ۶۲.۵ مگابیت بر ثانیه کاهش یافته است. میانگین سرعت آپلود هم در این بازه زمانی از ۹.۳ به ۷.۲ مگابیت بر ثانیه کاهش یافته است. سرعت دانلود و آپلود در آمریکا در فصل اول ۲۰۲۱ به ترتیب برابر ۹۷.۲ و ۱۳.۹ مگابیت بر ثانیه بود.

با وجود اینکه سرعت دانلود و آپلود استارلینک با افزایش تعداد کاربران در اکثر کشورها کاهش یافته، اما باز هم این سرعت‌ها از بسیاری از کشورهای جهان بالاتر است که برای مثال می‌توان به ایران اشاره کرد.

طبق گزارش اسپیدتست برای ماه آگوست، میانگین سرعت دانلود اینترنت موبایل و ثابت ایران به ترتیب به ۲۸.۴۰ و ۱۰.۰۲ مگابیت بر ثانیه رسیده که بسیار پایین‌تر از سرعت استارلینک است.

نام:
ایمیل:
* نظر: