کد خبر: ۳۹۷۷۵۳
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۵
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
پوتین در تاریخ ۲۱ سپتامبر در یک سخنرانی برای روسها گفت، غرب شروع به استفاده از "باجگیری هسته‌ای" علیه مسکو کرده و در همین سخنرانی طرح بسیج بخشی از نیروهای ذخیره ارتش روسیه برای کمک به عملیات نظامی روسیه در اوکراین را اعلام کرد.
ایسنا: صدر اعظم سابق آلمان امروز (چهارشنبه) از سیاستمداران اروپایی خواست حرف‌های رئیس‌جمهور روسیه در خصوص استفاده احتمالی از تسلیحات هسته‌ای را جدی بگیرند و نباید این صحبت او را "بلوف" دانست.

بر اساس گزارش روزنامه آلمانی زوددویچه سایتونگ، آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان گفت: "شما باید صحبت‌های او (ولادیمیر پوتین) را جدی بگیرید. این که نگرشی جدی به حرفهای او به جای رد و بلوف خواندن آنها داشته باشید به هیچ وجه علامت ضعف نیست. این علامت خرد سیاسی است که به حفظ فضا برای مانور و ایجاد یک فضای جدید کمک می کند.

دیمیتری مدودف، معاون رئیس شورای امنیت روسیه در تلگرام نوشت: باید دوباره به شما یادآوری کنم روسیه حق دارد در صورت لزوم از سلاح هسته‌ای استفاده کند.


مدودوف مصداق های مورد استفاده از بمب اتمی را "موارد از پیش تعیین شده مطابق با اصول سیاست دولتی در زمینه بازدارندگی هسته ای" دانست و آن را دو موقعیت، "1- اگر ما یا متحدانمان با استفاده از این نوع سلاح مورد حمله قرار گیرند یا 2- اگر کسی با استفاده از سلاح های متعارف موجودیت کشور ما را تهدید کند" خواند.

پوتین نیز در تاریخ ۲۱ سپتامبر در سخنرانی برای روس ها گفت، غرب شروع به استفاده از "باجگیری هسته‌ای" علیه مسکو کرده؛ او در همین سخنرانی طرح بسیج بخشی از نیروهای ذخیره ارتش روسیه برای کمک به عملیات نظامی روسیه در اوکراین را اعلام کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: