کد خبر: ۳۹۷۸۴۷
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۲
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
معاون رئیس‌جمهور با بیان اینکه کسانی که در حوادث اخیر آگاهانه باعث آسیب به منافع مردم شدند باید پاسخگو باشند، گفت: دشمنان قصد دارند با ایجاد هیاهو، دستاوردهای ملت ایران در یک سال اخیر را تحت شعاع قرار دهند اما با هوشیاری مردم راه به جایی نخواهند برد.
معاون رئیس‌جمهور با بیان اینکه کسانی که در حوادث اخیر آگاهانه باعث آسیب به منافع مردم شدند باید پاسخگو باشند، گفت: دشمنان قصد دارند با ایجاد هیاهو، دستاوردهای ملت ایران در یک سال اخیر را تحت شعاع قرار دهند اما با هوشیاری مردم راه به جایی نخواهند برد.

سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس‌جمهور طی سخنانی در همایش رهروان ولایت و در جمع مردم گفت: دفاع مقدس، دوران جهاد، فداکاری، ایثار و گذشت است و ملت ایران در آن آزمون بزرگ سربلند و افتخارآفرین ظاهر شدند و توطئه صدام، ارتجاع عرب و قدرت های شرق و غرب را ناکام گذاشتند.

حسینی با یادآوری سالگرد عملیات ثامن‌الائمه و شکست حصر آبادان در پنجم مهر سال ۶۰ اظهار داشت: در سال اول جنگ، بنی‌صدر که فرمانده کل قوا بود به جای ایجاد انسجام بین نیروها و پیشبرد امور جنگ، در تهران دنبال اختلاف‌افکنی و ایجاد غائله‌هایی مانند ۱۴ اسفند ۱۳۵۹ بود و با عزل وی و همگرایی و وحدت مسئولان و فعال شدن سپاه و بسیج در کنار ارتش عملیات موفقیت‌آمیز ثامن الائمه صورت گرفت که سرآغاز پیروزی‌های بعدی همچون بیت‌المقدس و آزادی خرمشهر گردید و روحیه امید را در دل مردم و رزمندگان تقویت کرد.

حسینی خاطرنشان کرد: همانطور که در جنگ با همدلی، ایثار، گذشت و پیشی گرفتن در فداکاری توانستیم پیروز شویم، در مدیریت کشور نیز به کار گرفتن همان روحیه می‌تواند موثر باشد و امروز دولت مردمی با چنین روحیه‌ای در مسیر خدمت به مردم و رفع مشکلات حرکت می‌کند.

معاون رئیس‌جمهور گفت: دشمن با مشاهده انسجام و همدلی بین مردم، قوای سه گانه و نهادهای انقلابی، با شیوه‌های شیطنت‌آمیز تلاش می‌کند در این مسیر توقف و کندی ایجاد کند و اذهان عمومی را از توفیقات دولت مردمی در عرصه‌های مختلف به ویژه سیاست خارجی از جمله عضویت دائمی در سازمان شانگهای، حضور مقتدرانه در مجمع عمومی سازمان ملل و حماسه بی‌بدیل پیاده‌روی باشکوه اربعین حسینی منحرف کند اما مردم ایران بدون اعتنا به اینگونه حاشیه‌سازی‌ها مسیر خود را از آشوب طلبان جدا کرده و به دنبال آبادانی و عزت کشور هستند و بدون تردید دست و پا زدن‌های ضدانقلاب و بدخواهان ملت ایران راه به جایی نخواهد برد چرا که اکثریت مردم پشتیبان انقلاب و نظام اسلامی هستند.

معاون رئیس‌جمهور گفت: امروز دولت انقلابی با همان روحیه دوران دفاع مقدس بدون وقفه و خستگی‌ناپذیر، برای بهبود اوضاع اقتصادی و کاهش مشکلات می‌کوشد و این جدیت و تلاش نتایج خوبی به همراه داشته است.

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: علاوه بر همگرایی در داخل، انسجام جبهه مقاومت هم بیشتر شده و دشمن را نگران ساخته است، لذا دستگاه‌های تبلیغاتی و رسانه‌ای نظام سلطه و وابستگان آنها دست به دست هم داده‌اند تا با انتشار اخبار تحریف شده و دروغ اذهان مردم و نسل جوان را تحت تاثیر قرار دهند لذا ضرورت دارد اساتید، معلمان، روحانیون و همه فعالان فرهنگی و رسانه‌ای ارتباط خود را با نسل جوان هرچه بیشتر تقویت کند و با تشریح دستاوردها و اقدامات ارزنده در عرصه های مختلف، نقشه های دشمنان را نقش بر آب کنند.

معاون رئیس‌جمهور گفت: امروز ایستادگی و روحیه انقلابی مردم ایران نه تنها مسلمانان بلکه آزادیخواهان جهان در حیاط خلوت آمریکا یعنی آمریکای لاتین را تحت تاثیر قرار داده به گونه‌ای که یکی پس از دیگری به جبهه مخالف با آمریکا می‌پیوندند.

حسینی خاطرنشان کرد: متاسفانه در هشت سال دولت گذشته وقفه، رکود و رخوت بر کشور غالب شد و بسیاری از پروژه‌های عمرانی متوقف شد اما امروز دولت تحول‌گرا با جدیت طرح‌های نیمه تمام و اولویت‌دار را در دستور کار قرار داده و ارتقاء سطح روابط تعاملات کشور در عرصه سیاسی و بین‌المللی را پیگیری می‌کند و در نتیجه گشایش‌هایی صورت می‌گیرد که سبب عصبانیت دشمنان ملت ایران شده است.

وی خاطرنشان کرد: امروز گروهک‌های جنایتکار کومله، دموکرات و منافقین که دستشان به خون هزاران نفر از مردم مظلوم ایران آغشته است و ناجوانمردانه جوانان این مرز و بوم را به شهادت رسانده‌اند سخن از انسانیت و آزادگی می‌زنند و به دنبال فریب ملت ایران هستند اما مردم ایران بارها نشان داده‌اند که محکم و استوار پای انقلاب و منافع ملی ایستاده‌اند و در روز حادثه دشمن را ناکام می‌سازند.

حسینی با بیان اینکه دولت به دنبال رفع مشکلات مردم است، اظهار داشت: در توافق هسته‌ای ما به تعهدات خود عمل کردیم و طرف‌های مقابل به تعهدات خود عمل نکردند لذا در روند مذاکرات لازمه رسیدن به توافق پایدار را اخذ تضمین‌های لازم می‌دانیم. امروز غربی‌ها به خاطر جنگ اوکراین با مشکلات اقتصادی متعددی از جمله تامین انرژی مواجه هستند و در شرایطی نیستند که بخواهند شروط یک جانبه خود را بر ما تحمیل کنند.

وی ادامه داد: ایران به دنبال رابطه متوازن با کشورهای جهان با اولویت همسایگان و منطقه است و در یک سال گذشته دیپلماسی همسایگی جواب داده و حجم صادرات و سطح روابط کشورمان با کشورهای منطقه و همسایه افزایش قابل توجهی یافته است و بدون تردید با درایت و تحرک ایجاد شده، شرایط روز به روز بهتر از گذشته و به نفع ملت ایران رقم خواهد خورد.

معاون رئیس جمهور اضافه کرد: دولت مردمی با تمام توان در کنار مردم و همراه مردم است از جمله در حوادث غیرمترقبه همچون سیل بلافاصله رئیس‌جمهور و اعضای دولت نسبت به پیگیری جدی مشکلات ایجاد شده اقدام می‌کنند و در حادثه درگذشت تاسف بار بانوی جوان نیز رئیس‌جمهور با این که در سفر سمرقند بود دستور رسیدگی صادر کرد اما عده‌ای از سیاسیون و چهره‌های شناخته شده آگاهانه از همان ابتدا تهمت‌زنی علیه نظام را شروع کردند که البته باید نسبت به این موضوعات پاسخگو باشند و نباید چنین تلقی شود که آزادانه دست به تهمت و تحریک احساسات جوانان بزنند و حاشیه‌ امنی برای خود تصور کنند.

حسینی تصریح کرد: حساب کسانی که عامدانه و آگاهانه، مصالح نظام و منافع مردم را نادیده گرفته و احساسات جوانان و نوجوانان را تحریک کردند با کسانی که از روی هیجان در اعتراضات حضور داشتند جدا است و مطالبه عمومی این است که آتش بیاران معرکه باید نسبت به آثار و تبعات منفی اقدامات خود پاسخگو باشند و هزینه خسارت‌هایی را که به بار آورده اند، بپردازند.

وی تاکید کرد: ملت انقلابی ایران که بر داعش مورد حمایت قدرت‌ها در عراق و سوریه فائق آمد بدون شک عناصر ضدانقلابی مانند عوامل منافقین، کومله و سلطنت‌طلبان را سر جای خود می‌نشاند.


نام:
ایمیل:
* نظر: