کد خبر: ۳۹۷۸۵۴
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
امام جمعه یاسوج با تاکید بر اینکه بهترین مدل حکومتی در جهان حکومت مبتنی بر ولایت فقیه است، اظهار داشت: آیا باید آدم عاقل بر ما حاکم باشد یا جاهل و نادان‌ها همچنان که در طول تاریخ استعمارگران به دنبال حاکم کردن اراذل و اوباش بر ما بودند و آن‌ها افرادی مانند رضاخان قلدر را بر این کشور حاکم کردند.
ایرنا: نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه شهر یاسوج از قوه قضاییه خواست با اغتشاشگران و آشوبگران حوادث وقت اخیر کشور برخورد محکم و قانونی کند.

آیت‌الله سید نصیر حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با تحلیل حوادث اخیر کشور افزود: در رسانه‌های غربی اگر ۱۰ یا ۲۰ نفر علیه حجاب شعار دهند آن را به همه مردم ایران نسبت می‌دهند، اما اگر میلیون‌ها نفر ایرانی به خیابان بیایند و برای حفظ حجاب و جمهوری اسلامی شعار بدهند یک ثانیه هم تصویر آن را پخش نمی‌کنند.


وی ادامه داد: از دیدگاه بنگاه‌های خبرپراکنی غربی، مردم همان ضد انقلاب و ضد ولایت فقیه و سلطنت طلب‌ها هستند و هر کسی آب به آسیاب آن‌ها بریزد جز مردم محسوب می‌شوند.

حسینی تصریح کرد: در خود آمریکا وقتی که پلیس به شخصی ایست بدهد و آن شخص اطاعت نکند به ضرب گلوله زخمی و یا کشته خواهد شد و اینترنشنال و بی بی سی هم بی‌خیال او خواهند بود.

وی با تاکید بر اینکه بهترین مدل حکومتی در جهان حکومت مبتنی بر ولایت فقیه است، اظهار داشت: آیا باید آدم عاقل بر ما حاکم باشد یا جاهل و نادان‌ها همچنان که در طول تاریخ استعمارگران به دنبال حاکم کردن اراذل و اوباش بر ما بودند و آن‌ها افرادی مانند رضاخان قلدر را بر این کشور حاکم کردند.

حسینی گفت: کشور ایران جای منافق و سلطنت طلب نیست چرا که منافق و سلطنت طلب غیر از قتل و کشتار چیز دیگری نمی‌داند و اگر از دست آمریکا بر بیاید حکومت را به دست آن‌ها خواهند سپرد.

وی تاکید کرد که قشر‌های عاقل و دلسوز در کشور از انقلاب دفاع می‌کنند و نظام جمهوری اسلامی نظام نخبگان و عاقلان است و تا زمانی که محکم با اوباش و آشوبگران برخوردار نشود وضعیت به همین منوال است.

امام جمعه یاسوج تاکید کرد:قانون کشور ایران قانون خداست و در آن باید حجاب رعایت شود چرا باید حکم خدا را در کشور اسلامی جاری نکنیم و فرمان خود را به دست شیطان بدهیم.

حسینی به مناسبت‌های هفته به شهادت امام حسن عسکری اشاره کرد و گفت: وقتی امام از دنیا می‌رود باید امام بعدی منصوب شود، چون امان سبب بقا و استمرار حیات در این دنیا بوده و اگر امام معصوم نباشد زمین اهل زمین را می‌بلعد.

وی ادامه داد: امام در عصر غیبت انسان‌هایی را متولی امور بشری قرار می‌دهد که علما و فق‌های شیعه وظیفه این کار را به درستی به دوش کشیده اند و هر مدیریتی غیر از مدیریت ولایت فقیه قادر به هدایت جامعه بشری نخواهد بود.

نام:
ایمیل:
* نظر: