کد خبر: ۳۹۸۰۶۵
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۴
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
نماینده روسیه در مذاکرات رفع تحریم‌ها در وین به شبکه الجزیره گفت که انتظار دارد مذاکرات از اواسط ماه نوامبر (اواخر ماه آبان) از سر گرفته شود.
فارس: میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در مذاکرات رفع تحریم‌ها در وین، پیش‌بینی کرد که مذاکرات در اواسط ماه نوامبر از سر گرفته شود.

 «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در مذاکرات رفع تحریم‌ها در وین به شبکه الجزیره گفت که انتظار دارد مذاکرات از اواسط ماه نوامبر (اواخر ماه آبان) از سر گرفته شود.

او همچنین گفت که «رافائل گروسی» مدیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز قرار است هفته آینده به مسکو سفر کند.

خبر این مقام روسی درباره از سرگیری مذاکرات رفع تحریم‌ها در اواسط ماه آینده میلادی در حالی است که «علی باقری» مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران و معاون سیاسی وزارت امور خارجه امروز (چهارشنبه) در تور اروپایی‌‌اش و در نخستین مقصد این سفر که به بوداپست رفته، در سفر رسمی به مجارستان، با جمعی از ایرانیان مقیم این کشور دیدار کرد.

باقری در این دیدار با اشاره به آخرین روند تحولات مذاکرات رفع تحریم تصریح کرد: «جمهوری اسلامی ایران آمادگی طرف‌ها برای دادن تعهدات پایدار را عامل حصول سریع توافق و پایبندی به تعهدات را ضامن حفظ و استمرار توافق می‌داند».

در آخرین تحولات مرتبط با مذاکرات رفع تحریم‌ها، جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ۱۱ شهریور ماه پاسخ آمریکا را به متن پیشنهادی اتحادیه اروپا ارسال کرد و به گفته منابع آگاه متن پیشنهادی آمریکا دارای ابهامات بسیاری بوده و ایران خواستار فع این ابهامات شده بود.

سیدمحمد مرندی، مشاور تیم مذاکره‌کننده ایران یک روز بعد از پاسخ دوم ایران به طرح پیشنهادی اروپا، در گفت‌وگوی اختصاصی با شبکه تلویزیونی الجزیره تاکید کرده بود که آمریکا خواهان وجود متن مبهمی درباره توافق است، اما ایران بر ضرورت وجود متنی شفاف با عبارت‌ها و اصطلاحات روشن تاکید می‌کند.


نام:
ایمیل:
* نظر: