کد خبر: ۳۴۵۸۴۰
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
ایرنا نوشت: آنگلا مرکل با تاکید بر احتیاط و رعایت دستورالعمل ها در مورد بازگشایی ها و رفع محدودیت ها گفت: پیش از واکسیناسیون جهان، ویروس های جهش یافته کرونا بیشتری ظهور می کنند.
به گزارش  اسپوتنیک، مرکل صدراعظم آلمان روز چهارشنبه در پاسخ به سوال نمایندگان مجلس در مورد زمان احتمالی لغو محدودیت ها گفت: انواع مختلف ویروس جهش یافته ممکن است ظاهر شود و تا زمانی که بقیه دنیا واکسینه نشوند باید انتظار این را داشته باشیم.

مرکل افزود که وضعیت اپیدمی در آلمان نوید یک تابستان خوب را می دهد، زیرا تعداد مبتلایان به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر در هفت روز در سراسر کشور به عدد تک رقمی کاهش یافته است.

صدراعظم آلمان تاکید کرد که وضعیت اپیدمی دلگرم کننده است و امکان بازگشایی را فراهم می کند اما تأکید می کنم که باید با احتیاط پیش برویم حتی اگر موج سوم قاطعانه شکسته شود، همه گیری تمام نشده است، ما هنوز روی یخ نازک قرار داریم.

مرکل گفت که واکسیناسیون در سراسر کشور همچنان در از بین بردن ویروس مهم است که در مواردی به نوع ویروس دلتا کرونا منتقل می شود. وی گفت: همه احتمالاً تا ۲۱ سپتامبر (۳۰ شهریور) فرصتی برای دریافت واکسن دریافت می کنند.

به دنبال شیوع ویروس کرونا در آلمان تا کنون سه ملیون و ۷۳۱ هزار و ۲۸۷ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند و ۹۱ هزار و ۸۲ نفر جان خود را از دست داده اند.

شمار بهبودیافتگان نیز بیش از سه ملیون و ۶۰۸ هزار و ۱۰۰ نفر گزارش شده است.


نام:
ایمیل:
* نظر: