کد خبر: ۳۱۲۸۲۷
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۰
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
خبرگزاری صدا و سیما نوشت: جرمی کوربین سیاستمدار کهنه کار انگلیسی که به مواضع ضد صهیونیستی و اسلام هراسی در انگلیس شهرت دارد از عضویت حزب کارگر تعلیق شد.
در پی انتشار گزارش حزب کارگر انگلیس درباره آنچه که یهودی ستیزی در این حزب در زمان رهبری جرمی کوربین عنوان شده، امروز و پس از ماهها جنجال ،کایر استارمر رهبر جدید حزب کارگر عضویت رهبر پیشین این حزب را معلق و امروز را روز شرم حزب کارگر توصیف کرد.

بلافاصله پس از انتشار این گزارش مخالفان کوربین از جمله شماری از هم حزبی های وی بر او تاختند و برخی نهادهای یهودی از تعلیق وی ابراز خرسندی کردند. جرمی کوربین نیز در توییتی نوشت : همواره از رویکرد رفع یهودی ستیزی در حزب حمایت کرده است.

گفتنی است جرمی کوربین رهبر پیشین حزب کارگر به علت حمایت از مردم فلسطین و انتقاد از حملات اسراییل و کشتار مردم فلسطین و اشغال سرزمینهایشان بارها اماج حملات و هجمه های شدید در محافل سیاسی و رسانه ای وابسته به امریکا و رژیم صهیونیستی قرار گرفت . تلاش برای حفظ حقوق اقلیت ها و قشرهای کم درآمد و مبارزه با اسلام هراسی از دیگر رویکردهای جرمی کوربین این سیاستمدار کهنه کار انگلیسی است که به ویژه مغضوب سران رژیم صهیونیستی، حزب حاکم انگلیس و آمریکا بوده است


نام:
ایمیل:
* نظر: