کد خبر: ۳۳۴۳۶۴
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۳
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
زیگمونت مالانوویچ بازیگر لهستانی که بیشتر برای حضور در فیلم مشهور «چاقو در آب» ساخته رومن پولانسکی شناخته می شد، در ۸۳ سالگی درگذشت.
خبرگزاری صبا: زیگمونت مالانوویچ بازیگر لهستانی که بیشتر برای حضور در فیلم مشهور «چاقو در آب» ساخته رومن پولانسکی شناخته می شد، در ۸۳ سالگی درگذشت.
 
بازیگر «چاقو در آب» رومن پولانسکی از دنیا رفت
 
به نقل از وگ، زیگمونت مالانوویچ بازیگر لهستانی که بیشتر به واسطه حضور در فیلم «چاقو در آب» اثر رومن پولانسکی و همینطور فیلم های «شکار مگس‌ها» آندری وایدا، «جذام» و «خانه» شناخته می شد، روز یکشنبه ۴ آوریل از دنیا رفت.
 
مالانوویچ فوریه ۱۹۳۸ در روستای کوچکی در ناحیه ویلینیوس (لیتوانی فعلی) بدنیا آمد، او قبل از اینکه از موسسه بازیگری مدرسه فیلم لودز لهستان فارغ التحصیل شود، در تئاتر و سینما فعالیت خود را آغاز کرد.
 
مالانوویچ در طول دوران زندگی اش در بیش از ۵۰ فیلم جلوی دوربین رفت که مهم ترین نقش آفرینی اش به فیلم «چاقو در آب» اولین ساخته رومن پولانسکی کارگردان سرشناس دنیای سینما برمی گردد، او در این فیلم نقش جوانی را بازی می کند که زوج آندری و کریستینا را در تعطیلات آخر هفته شان به صورت اتفاقی همراهی می کند و البته این همراهی موجب بروز چالش هایی در رابطه میان دو کاراکتر اصلی داستان می شود.
 
«چاقو در آب» در سال ۱۹۶۲ اولین فیلم تاریخ سینمای لهستان لقب گرفت که توانست نامزد جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی شود، این فیلم همینطور تنها اثر زندگی پولانسکی است که در کشور لهستان فیلمبرداری شده است.
 
زیگمونت مالانوویچ هنگام مرگ ۸۳ سال داشت.
نام:
ایمیل:
* نظر: