کد خبر: ۳۳۸۷۶۱
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
۶۰ فیلم سینمایی برای افراد دارای معلولیت شنوایی مناسب سازی می شود.
خبرگزاری صبا: ۶۰ فیلم سینمایی برای افراد دارای معلولیت شنوایی مناسب سازی می شود.
 
تلویزیون بالاخره یک گام برای ناشنوایان برداشت
 
 مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور از همکاری اداره کل روابط عمومی سازمان بهزیستی با شبکه سلامت سیما به منظور مناسب سازی ۶۰ فیلم سینمایی برای افراد دارای معلولیت شنوایی خبر داد.
 
مسعود آسیما در این باره گفت: در راستای اجرای قانون حمایت از افراد دارای معلولیت و مناسب سازی محتواهای قابل ارائه به آنها، مقرر شد ۶۰ عنوان فیلم سینمایی با استفاده از رابط ناشنوایان مناسب سازی شود و در اختیار افراد دارای معلولیت شنوایی قرار گیرد.
 
وی افزود: این مناسب سازی با استفاده از بیش از دو رابط ناشنوایان و با توجه به صحنه های فیلم ها انجام شده است تا فضای واقعی تری از فیلم را به مخاطب ارائه دهد. همچنین این فیلم های مناسب سازی شده تا پایان ماه رمضان و روز عید فطر به صورت روزانه در ساعت ۱۷ و تکرار آن در ساعت ۲۴ از شبکه سلامت سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش می شود.
 
مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور تاکید کرد: سازمان بهزیستی کشور علاوه بر پیگیری هایی که در زمینه مناسب سازی های مختلف اعم از مبلمان شهری و ساختمان ها و همچنین اپلیکیشن ها و وب سایت های مختلف انجام داده است؛ این مناسب سازی را در تولید محتواهای فرهنگی و هنری هم پیگیری می کند تا عزیزان دارای معلولیت شنوایی هم بتوانند مانند دیگر افراد جامعه از تولیدات فرهنگی_هنری کشورمان استفاده کنند.
 
پنج فیلم سینمایی مناسب سازی شده با عناوین امروز به کارگردانی رضا میرکریمی، طلا و مس به کارگردانی همایون اسعدیان، گهواره ای برای مادر به کارگردانی پناه بر خدا رضایی، پدر آن دیگری به کارگردانی یدالله صمدی و خداحافظی طولانی به کارگردانی فرزاد موتمن در روزهای ۱۲ تا ۱۶ اردیبهشت ماه جاری از شبکه سلامت سیما پخش می شوند.
نام:
ایمیل:
* نظر: