وی گفت: البته این اقدام مجمع تشخیص مصلحت نظام از نظر جایگاه قانونی محل سؤال است و حدود این آیین‌نامه چندان برای مجلس مشخص نیست. مجلس در شرایط فعلی با تأمل کار را پیش می‌برد اما اگر در جایی مثل مسئله خودرو اختلاف نظر سختی به وجود بیاید، کار را با افکار عمومی مواجه خواهد کرد و آنجا مشخص می‌شود که چارچوب هیئت عالی نظارت بر سیاست‌های کلی نظام چندان مشخص نیست. روند کند قانون‌گذاری در ایران آفت است نقدعلی خاطرنشان کرد: جریان قانون‌گذاری‌ در کشور ما جریان بسیار کندی است و این مسئله آفت زیادی دارد، به‌طور مثال یکی از قوانینی که نیاز به اصلاح و بازنگری فوری دارد، قانون حمل سلاح است و یا قانون سرقت زیر ۲۰میلیون تومان که شاکی ندارد و در این خصوص هم مراجعین زیادی داریم و مواردی از این دست که اصلاح آنها از نان شب واجب‌تر است اما وقتی در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد، متوجه خواهید شد که شاید عمر مجلس به پایان برسد اما این قانون به سامان نرسد. وی با بیان اینکه تغییراتی که در هدفمندسازی یارانه‌ها اتفاق افتاده، یکی از مباحث مهم روز است، اظهار داشت: وظیفه نظارت بر بازار و اقلام اساسی از وزارت صمت به وزارت جهاد و کشاورزی جابه‌جا شده و تعزیرات در این میان نقش عمده‌ای را بر عهده خواهد داشت در حالی که قانون تعزیرات بسیار ضعیف است. نماینده مردم خمینی‌شهر با بیان اینکه کند بودن روند قانون‌گذاری و اصلاح قوانین باعث شده که مرحله چهارمی به نام شورای سران اقتصادی قوا به این پروسه اضافه شود، گفت: شورای سران اقتصادی قوا در زمانی که طولانی شدن روند سه‌گانه تصویب قوانین باعث وارد شدن ضررهای عمده به کشور شود، بر اساس اختیارات ویژه‌ای که دارند، یک قانون را مدون کرده و اختیاراتی را اعطا می‌کنند. وی افزود: سران اقتصادی قوا به تعزیرات یک سری اختیارات ویژه‌ مثل پلمپ اصناف و یا بالا رفتن میزان جرائم مختلفات در عرصه بازار را اعطا کردند تا کار پیش رود. ما از همان روزهای اول تاکید می‌کردیم که شورای سران اقتصادی قوا یک نهاد موازی در کنار نهاد تقنینی است اما امروز کل مجلس به این نتیجه رسیده‌اند که این سوپاپ اطمینان لازم است. برخی مسائل اگر بخواهد در جریان کند قانون‌گذاری قرار بگیرد، کشور متضرر خواهد شد. مسئله قانون‌گذاری در کشورمان روند طولانی دارد این طولانی بودن به جایگاه تقنین ضرر می‌زند.
کد خبر: ۳۸۶۱۷۰
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
کیلیان امباپه، ستاره پاری سن ژرمن، صحبت‌های جالبی را در مراسم انتخاب بهترین بازیکنان لیگ فرانسه مطرح کرد.

پی اس جی موفق شد بار دیگر عنوان قهرمانی لیگ فرانسه را از آن خود کند و شب گذشته مراسم انتخاب بهترین بازیکنان این لیگ برگزار شد.
با نزدیک شدن به پایان لیگ و زمان به اتمام رسیدن قرارداد امباپه با پی اس جی، شایعات درباره آینده این بازیکن و پیوستن او به رئال مادرید بیش از پیش افزایش پیدا کرده و صحبت‌های زیادی در این زمینه به گوش می‌رسد.
این ستاره فرانسوی شب گذشته برای سومین بار متوالی به عنوان بهترین بازیکن لیگ فرانسه انتخاب شد و در گفتگو با خبرنگاران از این موضوع ابراز خوشحالی کرد.

او در پاسخ به این سوال که آیا پس از کسب این عنوان برای سومین سال متوالی فرصت آن نرسیده که چالش جدیدی را تجربه کند گفت:« خوشحال هستم و این جایزه حس متفاوتی دارد. در مورد سه فصل جداگانه حرف می‌زنیم و هر کدام از آنها ارزشمند هستند. باید از مسئولان لیگ، باشگاه و هم تیمی‌هایم تشکر کنم که در این مدت همواره به من کمک کردند... بردن این جایزه در سه سال متوالی باورنکردنی است. خوشحال هستم و تلاش می‌کنم که از این پس به افتخارات مشابه دست پیدا کنم.»

امباپه در این مراسم اعلام کرد تقریبا تصمیم‌اش را گرفته و به زودی همگان را از تصمیم‌اش مطلع خواهد کرد:« فکر نمی‌کنم اینجا برای گفتن تصمیم‌ام مناسب باشد. تقریبا تصمیم قطعی‌ام را گرفته‌ام و به زودی آن را با شما به اشتراک خواهم گذاشت.»

خبرنگار پس از آن از این بازیکن پرسید که آیا این صحبت‌های مطرح شده بوی خداحافظی با پی اس جی را می‌دهد اما این امباپه پاسخی به این سوال نداد و تنها با یک لبخند معنادار پاسخ او را داد.
پس از آن مارکینیوش نیز که در این مراسم حضور داشت به خبرنگاران گفت:« امباپه به من گفته که تصمیمش را گرفته و می‌داند باید چه کار کند. ولی امیدوار هستم که او سال بعد هم در پی اس جی حضور داشته و این جایزه را دریافت کند.»

این ستاره فرانسوی در پاسخ به صحبت‌های هم تیمی برزیلی‌اش نیز تنها به لبخندی اکتفا کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: