وی گفت: البته این اقدام مجمع تشخیص مصلحت نظام از نظر جایگاه قانونی محل سؤال است و حدود این آیین‌نامه چندان برای مجلس مشخص نیست. مجلس در شرایط فعلی با تأمل کار را پیش می‌برد اما اگر در جایی مثل مسئله خودرو اختلاف نظر سختی به وجود بیاید، کار را با افکار عمومی مواجه خواهد کرد و آنجا مشخص می‌شود که چارچوب هیئت عالی نظارت بر سیاست‌های کلی نظام چندان مشخص نیست. روند کند قانون‌گذاری در ایران آفت است نقدعلی خاطرنشان کرد: جریان قانون‌گذاری‌ در کشور ما جریان بسیار کندی است و این مسئله آفت زیادی دارد، به‌طور مثال یکی از قوانینی که نیاز به اصلاح و بازنگری فوری دارد، قانون حمل سلاح است و یا قانون سرقت زیر ۲۰میلیون تومان که شاکی ندارد و در این خصوص هم مراجعین زیادی داریم و مواردی از این دست که اصلاح آنها از نان شب واجب‌تر است اما وقتی در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد، متوجه خواهید شد که شاید عمر مجلس به پایان برسد اما این قانون به سامان نرسد. وی با بیان اینکه تغییراتی که در هدفمندسازی یارانه‌ها اتفاق افتاده، یکی از مباحث مهم روز است، اظهار داشت: وظیفه نظارت بر بازار و اقلام اساسی از وزارت صمت به وزارت جهاد و کشاورزی جابه‌جا شده و تعزیرات در این میان نقش عمده‌ای را بر عهده خواهد داشت در حالی که قانون تعزیرات بسیار ضعیف است. نماینده مردم خمینی‌شهر با بیان اینکه کند بودن روند قانون‌گذاری و اصلاح قوانین باعث شده که مرحله چهارمی به نام شورای سران اقتصادی قوا به این پروسه اضافه شود، گفت: شورای سران اقتصادی قوا در زمانی که طولانی شدن روند سه‌گانه تصویب قوانین باعث وارد شدن ضررهای عمده به کشور شود، بر اساس اختیارات ویژه‌ای که دارند، یک قانون را مدون کرده و اختیاراتی را اعطا می‌کنند. وی افزود: سران اقتصادی قوا به تعزیرات یک سری اختیارات ویژه‌ مثل پلمپ اصناف و یا بالا رفتن میزان جرائم مختلفات در عرصه بازار را اعطا کردند تا کار پیش رود. ما از همان روزهای اول تاکید می‌کردیم که شورای سران اقتصادی قوا یک نهاد موازی در کنار نهاد تقنینی است اما امروز کل مجلس به این نتیجه رسیده‌اند که این سوپاپ اطمینان لازم است. برخی مسائل اگر بخواهد در جریان کند قانون‌گذاری قرار بگیرد، کشور متضرر خواهد شد. مسئله قانون‌گذاری در کشورمان روند طولانی دارد این طولانی بودن به جایگاه تقنین ضرر می‌زند.
کد خبر: ۳۸۷۱۴۶
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۱
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
بازیکن اسبق تیم ملی گفت: پس از جلسه با کمیته فنی برای سرمربیگری تیم جوانان دلخور نشدم.

مجید نامجومطلق درمورد اینکه با توجه به گزینه بودنش برای سرمربیگری تیم ملی جوانان، به چه دلیل امروز در ساختمان فدراسیون فوتبال حاضر شد، اظهار داشت: امروز برای گرفتن یک نامه برای پسرم به فدراسیون فوتبال آمدم و حضور من ارتباطی به این مسائل نداشت. طبق صحبتی که با حسن کامرانی فر داشتم برای گرفتن این نامه اقدام کردم‌ و امروز بحثی درمورد تیم ملی جوانان مطرح نشد.

* تنها دوره جام جهانی است که می‌توانیم از گروه مان صعود کنیم

وی درباره وضعیت آماده سازی تیم ملی فوتبال کشورمان توضیح داد: اگر بخواهم کلی صحبت کنم این دوره از جام جهانی، تنها دوره ای است که با توجه به تیم‌های هم گروه و پتانسیل تیم ملی شانس صعود داریم. البته صعود کردن ما قطعی نیست و فقط شانس داریم برای اولین بار به مرحله بعدی راه پیدا کنیم.

* جام جهانی شوخی نیست و باید با تمام توان وارد مسابقات شویم

بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال تصریح کرد: البته این موضوع مستلزم این است که تدارک خوبی برای تیم ملی ببینیم. بازیکنان ایرانی اکنون در سطح اروپا مطرح هستند. نمونه اش هم مهدی طارمی، گل سرسبد بازیکنان ما در اروپا است. از این دست بازیکنان که در لیگ‌های اروپایی بازی می‌کنند زیاد داریم. به همین دلیل به شرط برنامه ریزی داشتن، انجام بازی های تدارکاتی خوب و در نظر گرفتن امکانات شانس صعود از گروه مان را داریم. جام جهانی شوخی نیست و تمام تیم‌ها با حداکثر توان خود وارد این رقابت‌ها می‌شوند. تیم‌های قدرتمند خودشان را آماده کرده و با بهترین شرایط فوتبالی به مسابقات می‌آیند. ما هم باید مثل آنها عمل کرده و امکانات، شرایط و بازی های تدارکاتی خوبی برای تیم ملی در نظر بگیریم تا با تمام توان وارد جام جهانی شویم.

* کمیته فنی حق تصمیم گیری دارد و من دلخور نشدم

نامجومطلق درباره مسائل مطرح شده نسبت به دلخوری اش پس از برگزاری جلسه کمیته فنی برای ارائه برنامه سرمربیگری در تیم جوانان، گفت: اصلا این چیزها نبود. گروهی از کمیته فنی هستند که تصمیم می‌گیرند. اکنون شرایط خوبی حکم فرما نیست و زمان لازم را هم نداریم. وقتی هم به جلسه کمیته فنی رفتم قرار بود طبق یک برنامه زمانبندی شده تا شهریور تیم را آماده کنیم اما هنوز اتفاقی نیفتاده است. قرار بود از بین مثلا ۱۹۸ بازیکن تیم را آماده کنیم اما در این فاصله ۳-۲ ماه مشخص نیست هر مربی بیاید باید چگونه این نفرات را محک بزند، بهترین ها را انتخاب کند و تیم را آماده مسابقات کند. هر مربی بیاید زمان کافی را در اختیار ندارد. آقایان باید در کمیته فنی تصمیم بگیرند. خیلی هم برای من بحث خاصی نیست که باشم اما فقط هدفم کمک کردن به قشری از جوانان مملکت بود. بحث ناراحتی هم من نیست زیرا کمیته فنی حق تصمیم گیری دارد.

* استقلال عملکردی تاریخی داشته است

وی درمورد قهرمانی استقلال و کسب رکوردهای متوالی این تیم در فصل جاری لیگ برتر توضیح داد: جدول و عملکرد تیم استقلال، بیانگر خیلی از مسائل است. امسال استقلال فصل خیلی استثنایی را پشت سر گذاشته و تیمی که در ۲۹ هفته نباخته در تاریخ رکورد بی نظیری را به جا گذاشته است. در ایران که چنین رکوردی را ندیده ام و در لیگ های معتبر هم خیلی کم اتفاق یک تیم بدون باخت قهرمان شود.

* هواداران استقلال مزد صبوری شان را گرفتند

مربی سابق استقلال ادامه داد: این مسائل نشان می‌دهد روی این تیم کار و برنامه ریزی شده و استقلال از لحاظ فنی عملکرد خیلی خوبی داشته است. خدا را شکر قهرمان هم شده و همین جا به بازیکنان، کادرفنی، مدیریت و مهم تر از همه به هواداران که چند سال صبوری کرده و از تیم حمایت کردند، تبریک می‌گویم. امسال آنها مزد صبوری شان را با قهرمانی تیم گرفتند.

* مجیدی آبدیده شد و استقلال می‌توانست دو گانه بگیرد

نامجو مطلق درخصوص رمز موفقیت استقلال، اظهار داشت: فرهاد مجیدی، مربی جوانی است که در این یک تا دو سال پخته شد. شاهد بودیم مجیدی و استقلال امسال تحول خوبی داشته اند. این موفقیت بیانگر عملکرد کادرفنی استقلال است. مجیدی دستیاران خوبی مثل پین و صالح مصطفوی انتخاب کرد که جزو افراد بادانش فوتبال ما هستند. بهزاد غلامپور و سایر اعضای گروه هم خیلی تاثیرگذار بودند. مجیدی هم پس از اینکه در یک تا دو سال اخیر، برخی مشکلات را دید، آبدیده شد و فصل خوبی را پشت سر گذاشت. در کل باید به او و تیمش کارنامه قبولی داد. هرچند استقلال می‌توانست با کسب قهرمانی جام حذفی، دوگانه کند.

نام:
ایمیل:
* نظر: