کد خبر: ۴۰۲۶۳۷
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۶
printنسخه چاپی
sendارسال به دوستان
وزیر خارجه عربستان اعلام کرد که ولیعهد کشورش برای تبادل زندانیان میان آمریکا و روسیه شخصا میانجیگری کرده است. فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان سعودی در سخنانی در این باره اعلام کرد که محمد بن سلمان، ولیعهد کشورش شخصا برای آزادی "بریتنی گرینر"، بازیکن لیگ زنان بسکتبال آمریکا میانجیگری کرده است.
ایسنا: وزیر خارجه عربستان اعلام کرد که ولیعهد کشورش برای تبادل زندانیان میان آمریکا و روسیه شخصا میانجیگری کرده است.

به گزارش سایت شبکه روسیا الیوم، فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان سعودی در سخنانی در این باره اعلام کرد که محمد بن سلمان، ولیعهد کشورش شخصا برای آزادی "بریتنی گرینر"، بازیکن لیگ زنان بسکتبال آمریکا میانجیگری کرده است.

این اظهارات پس از آن بیان شد که کاخ سفید پنج‌شنبه اعلام کرد مذاکراتی که به آزادی گرینر منجر شد مستقیماً با مقامات مسکو بوده و هیچ میانجیگری خارجی در مذاکره با روسیه وجود نداشته است.

بن فرحان در واکنش به این بیانیه کاخ سفید و تکذیب میانجیگری خارجی گفت که وزارت خارجه عربستان در جریان تلاش‌های شخصی بن سلمان و مداخله شخصی وی برای تسهیل این آزادی قرار داشته است.

وی افزود: اما درباره آنچه دیگران می‌گویند، من نمی‌توانم در مورد آن اظهار نظر کنم.

پنج‌شنبه تبادل دو زندانی سرشناس بین آمریکا و روسیه صورت گرفت و در این راستا بریتنی گرینر، بازیکن لیگ زنان بسکتبال آمریکا با میانجی‌گری عربستان و امارات در ازای آزادی ویکتور بوت، یک زندانی روس که در آمریکا به اتهام توطئه برای کشتن شهروندان آمریکایی و حمایت از تروریسم به ۲۵ سال زندان محکوم شده بود، آزاد شد.

وزارت خارجه روسیه نیز پنج‌شنبه تایید کرد ویکتور بوت، شهروند این کشور بعد از عملیات تبادل با بریتنی گرینر، بسکتبالیست آمریکایی در فرودگاه ابوظبی، به روسیه بازگشت.

پسکوف در پاسخ به سوالی درباره ویکتور بوت گفت که آرزو می‌کند او "سریعا سلامتی‌اش را بازیابد."

ویکتور بوت در سال ۲۰۰۸ در تایلند به اتهام معامله غیرقانونی اسلحه دستگیر و بعداً به آمریکا مسترد و در آنجا به ۲۵ سال حبس محکوم شد.

گرینر نیز در ماه فوریه در فرودگاه شرمتی‌یوو در مسکو به اتهام واردات غیرقانونی روغن حشیش به روسیه دستگیر و بعداً به ۹ سال زندان محکوم شد.


نام:
ایمیل:
* نظر: